Odnawialne źródła energii

Nasza ocena:

3
Pobrań: 154
Wyświetleń: 3045
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Odnawialne źródła energii - strona 1

Fragment notatki:

Jest to praca z przedmiotu Ochrona środowiska, na temat Odnawialne źródła energii. Autor opisuje wykorzystanie źródeł odnawialnych oraz nieodnawialnych, a w szczególności: energię wiatru, energie słoneczną, energię geotermalną, energię wody oraz biomasę. Całość jest napisana prostym językiem oraz zawiera źródła z których korzystał autor.


(…)

… kinetyczna i potencjalna jest zamieniana w energię elektryczną) oraz energię mechaniczną oceanów (ruchy masy wody, które zostały wywołane przez pływy, falowanie czy też różnice gęstości).
Energię przepływu rzek wykorzystuje się do produkcje energii elektrycznej w położonych na rzekach elektrowniach wodnych. Wykorzystuje się tu energie spadku wód. Zgromadzona energia potencjalna wody, poprzez spiętrzenie…
… i jest skraplany za pomocą wody czerpanej z głębokości 300-500m. Czynnikiem takich jest amoniak, freon lub propan. Cała instalacja wraz z generatorem znajduje się na pływającej platformie. Energia elektryczna dostarczana jest na ląd kablem morskim. Jednak energia ta jest wykorzystywana w niewielkim stopniu.
Energia elektryczna pozyskiwana z elektrowni wodnych, pomimo niewielkiego udziału w ogólnej jej produkcji…
… wodną. W 1881 roku, w mieście Niagara Falls, zastosowano do oświetlenia ulic amerykańskiego miasta dynamo podłączone do znajdującej się w młynie zbożowym turbiny, co odniosło znaczący skutek,  w 1882 roku nastąpiło pierwsze uruchomienie pierwszej na świecie elektrowni wodnej poprzez zainstalowanie elektrowni na rzece Fox River w Appleton w stanie Wisconsin. Dzisiejsze zainteresowanie odnawialnymi…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz