Ocieplanie płytami pilśniowymi - omówienie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 574
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Ocieplanie płytami pilśniowymi - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Ocieplanie płytami pilśniowymi
Jest to materiał, który powstaje ze sprasowanych włókien drzew iglastych. W niektórych płytach włókna drzewne mogą być wiązane magnezytem. Najlepsze właściwości izolacyjne mają płyty o strukturze porowatej i małej gęstości (współczynnik przewodzenia ciepła  dochodzi do 0,045 W/(m·K), dla gęstości 170 kg/m3. Ich grubość wynosi od 1,5 do 10 cm. Brzegi mają gładkie lub wyprofilowane tak, że można je łączyć na pióro i wpust.
ZASTOSOWANIE:
Stosowane są do izolowania ścian, stropów i dachów. Do miejsc szczególnie narażonych na działanie wilgoci, najlepsze będą płyty nasączone środkiem hydrofobowym. Są one odporniejsze na wilgoć, a w wypadku kontaktu z wodą nie pęcznieją w takim stopniu co płyty zwykłe. Płyty pilśniowe mogą też być zaimpregnowane środkiem zapobiegającym porostowi grzybów domowych i pleśniowych.
Z wilgocią dobrze radzą sobie również PŁYT BITUMICZNE. Ich nasiąkliwość, w porównaniu z płytami zwykłymi, jest o około 30-45% mniejsza. Dlatego też warto je stosować na przykład pod wylewki betonowe. W sprzedaży są nie tylko płyty jednowarstwowe, ale także te klejone z dwóch, lub kilku płyt. W takich „kanapkach” łączone są płyty o różnych właściwościach, np. twarde i porowate. Porowata płyta zapewnia dobrą izolacyjność, twarda - chroni ją przed uszkodzeniem.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz