Planowanie - organizowanie rozwoju gospodarczego na podstawie spójnej i możliwie optymalnej struktury celów i odpowiadających im środków działania. Stosując techniki prognozowania (→prognoza gospodarcza) i programowanie w dążeniu do osiągnięcia pożądanych wyników ekonomicznych, odnosi się ono zarówno do działalności przedsiębiorstwa, instytucji publicznej, jak i nawet pojedynczej jednostki. W praktyce termin ten używany jest przede wszystkim do określania zbioru czynności polegających na świadomym organizowaniu rozwoju ekonomicznego w skali całego kraju.
Popyt (w ujęciu marketingowym) - rozmiary ustalonych, na podstawie badania rynku, potrzeb posiadających pokrycie w zasobach pieniężnych.
Preferencje klientów - (Kotler) stopień użyteczności przypisywany przez konsumentów różnym poziomom atrybutów produktu. Preferencje mogą dotyczyć np. wzoru opakowania, marki, ceny, gwarancji itp.
Proces - pasmo połączonych ze sobą działań lub zdarzeń zachodzących w czasie; połączone pasma działań ludzi i maszyn, zmierzające do wytworzenia jakiegoś dobra nazywane są p. technologicznymi; przyczynowo-skutkowe pasma zdarzeń gospodarczych to p. ekonomiczne. Zobacz CZYNNOŚĆ
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)