Logika dla prawników - egzamin 2

Nasza ocena:

5
Pobrań: 1218
Wyświetleń: 3899
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Logika dla prawników - egzamin 2 - strona 1 Logika dla prawników - egzamin 2 - strona 2 Logika dla prawników - egzamin 2 - strona 3

Fragment notatki:


S SP gr. B Imię i nazwisko ................................................................ Nr indeksu .........................................
Data. .................................................................................. Podpis. ...............................................
Punktacja : Do zdobycia 30 pkt. Wynik pozytywny od 16 pkt. 1. Zaznacz na odcinku oraz nazwij stosunek zachodzący między zakresami następujących nazw: (od 0 do 6)
prawnik, osoba posiadająca prawo jazdy
osoba mająca więcej niż 10 lat, osoba mająca więcej niż 25 lat
wnioskowanie zawierające błąd materialny, wnioskowanie zawierające błąd formalny
definicja projektująca, nie-definicja konstrukcyjna Wrocław, centrum Wrocławia
nazwa jednostkowa, nie-nazwa prosta
2. W jakiej stylizacji jest poniższa definicja? Sformułuj ją w stylizacji przedmiotowej. Czy poniższa definicja zawiera błąd, jeśli tak, to jaki i na czym on polega? (od 0 do 2)
Wyrażenie „nazwa indywidualna” znaczy to samo co wyrażenie „nazwa, której desygnaty są miastami” 3. Podkreśl zakres niewiadomej poniższego pytania. Które z poniższych zdań syntetycznych są prawdziwe? Rosja jest największym państwem na świecie, Holandia jest największym państwem na świecie, Trójkąt ma trzy kąty, Polska graniczy z Niemcami. (0 albo 2)
4 . Czy podział czynów na fakultatywne, dozwolone i będące przedmiotem obowiązku jest poprawny z punktu widzenia zasad podziału logicznego? Uzasadnij odpowiedź. (od 0 do 2)
5 . Poniższe wnioskowanie zamień na funkcję logiczną. Jeśli Jan popełnił tę zbrodnię i jeśli policja będzie skut eczna, to Jan zostanie złapany i zbr odnia nie pozostanie bez kary. Jednak jeśli policja nie będzie skuteczna i jeśli Jan nie zostanie złapany, to zbrodnia pozostanie bez kary. Zatem nieprawda, że jeśli Jan popełnił tę zbrodnię, to albo policja będzie skuteczna, albo zbrodnia

(…)

… kary. Jednak jeśli policja nie będzie skuteczna i jeśli Jan nie zostanie złapany, to zbrodnia pozostanie bez kary. Zatem nieprawda, że jeśli Jan popełnił tę zbrodnię, to albo policja będzie skuteczna, albo zbrodnia nie pozostanie bez kary. (od 0 do 3)
6. Sprawdź przy pomocy dowodu nie-wprost, czy podana niżej funkcja jest tautologiczna.
(od 0 do 3)
{ ~ [ ( q ↓ r ) → p ] ^ ( p ┴ ~ q ) } → [ ( p ≡ q…
… z normy nakazującej kierowcy zatrzymać się jeśli jadąc utrudnia przejazd jadącej na sygnale karetce pogotowia ratunkowego. (od 0 do 6)
Zaproponuj argument w sprawie zasadności wydalania z uczelni przyłapanych na „ściąganiu” studentów prawa, który byłby wykorzystującą sofizmat „słomianej kukły” polemiczną odpowiedzią na poniższe stwierdzenie: (od 0 do 2)
Uważam, że w niektórych przypadkach przyłapanie…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz