Kształtowanie struktury kapitału-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 686
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kształtowanie struktury kapitału-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Kształtowanie struktury kapitału Kapitał - rzecz, która ma zdolność do samoistnego pomnażania.
Najbardziej stabilną częścią i podstawową finansowania działalności przedsiębiorstwa są kapitały własne. Decydują one w zdecydowanym stopniu o utrzymaniu płynności finansowej. Sprawa jest tu psychologiczna. W szczególności kapitały własne, a konkretnie ich wysokość stanowi bardzo ważną informację, do jakiej kwoty firma jest zdolna ponosić konsekwencje finansowe w razie powstania strat.
Kapitały obce wymagają spłaty w ustalonych z wierzycielami terminach. Współcześnie jest bardzo modne, praktyczne i powszechne praktykowanie zastępowanie spłaconych zobowiązań nowymi kredytami. Jest to refinansowanie kredytów .
Spłacanie zobowiązań w czynnym przedsiębiorstwie bardzo często łączy się z zaciąganiem nowych zobowiązań. Z tego wynika, że na ogół w przedsiębiorstwie obok kapitałów własnych ciągle występują obce, które w odróżnieniu od stałych, charakteryzują się różną wysokością (stałe mają określoną wysokość) i zmienia się ich struktura. W praktyce występują możliwości pozyskiwania różnych alternatywnych źródeł kapitału. Jest to kapitał o różnym charakterze.
Powstaje wtedy problem wyboru najkorzystniejszej struktury, kompozycji tego kapitału.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz