Kratownice - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 168
Wyświetleń: 1141
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kratownice - wykład - strona 1 Kratownice - wykład - strona 2

Fragment notatki:

Kratownice
Przedstawione w tym rozdziale zasady analizy nie odnoszą się do kratownic z połą­czeniami w węzłach wykonanymi za pomocą płyt stalowych z otworami, których stosowanie w konstrukcjach mostowych jest niedozwolone zgodnie z EN 1995-2 -rozdział 8.1 [218].
W kratownicach, w których obciążenia są przekazywane do węzłów, wartości współczynników, od łącznie działających naprężeń od zginania i osiowego ściska­nia obliczane zgodnie ze wzorami (wzory (8.53) i (8.54)) należy ograniczyć do 0,9.
W elementach ściskanych, efektywna długość wyboczeniowa dla weryfikacji wytrzymałości w płaszczyźnie powinna być przyjmowana jako odległość między dwoma sąsiednimi punktami przeciwnego wygięcia.
Dla kratownic o polach trójkątnych efektywna długość wyboczeniowa elemen­tów ściskanych powinna być przyjmowana jako jeden przedział między węzłami (patrz rys. 8.51), jeżeli:
• elementy mają długość równą jednemu przedziałowi między węzłami (bez sztywnych końcowych węzłów);
• . elementy są ciągłe na długości dwóch lub więcej przedziałów i nie są obciążone poprzecznie.
Należy także sprawdzać stateczność elementów ściskanych na możliwość wy-boczenia z płaszczyzny.
Węzły kratownic powinny być projektowane tak, aby mogły przenosić siłę Frd działającą w dowolnym kierunku w płaszczyźnie kratownicy. Należy założyć, że siła ta jest działaniem krótkotrwałym, oddziałującym na element drewniany użytkowa­ny w klasie 2 o wartości
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz