korzyści wynikajace ze stosowania bankowości elektronicznej - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 378
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
korzyści wynikajace ze stosowania bankowości elektronicznej - wykład - strona 1 korzyści wynikajace ze stosowania bankowości elektronicznej - wykład - strona 2

Fragment notatki:

Korzyści wynikające ze stosowania bankowości elektronicznej
Rozwój bankowości elektronicznej bezpośrednio wiąże się z oczekiwaniami klientów. Korzyści przez nich oczekiwane są zróżnicowane i mają związek z operacjami charakterystycznymi dla ich aktywności gospodarczej. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:
szybszy dostęp do informacji finansowej - dzięki bankowości elektronicznej klienci uzyskują dostęp do pełnej informacji o samym banku oraz jego produktach i usługach. Większość banków oferuje także serwisy finansowo - gospodarcze zawierające m.in. kursy walut, notowania giełdowe itp.
ograniczenie czasochłonnych, bezpośrednich kontaktów z oddziałem prowadzącym rachunek - wszelkie operacje na rachunku mogą być dokonywane o dowolnej porze dnia i nocy, bez względu na to czy oddział prowadzący rachunek jest w danej chwili otwarty. Znika także konieczność osobistej wizyty klienta w oddziale, co zazwyczaj wymaga poświęcenia czasu na dojazd do oddziału i odczekanie w kolejce w samym oddziale. udostępnienie nowych produktów bankowych - produkty wcześniej niewystępujące lub trudne do zrealizowania za pomocą tradycyjnych mediów dzięki bankowości elektronicznej mogą być oferowane szybciej i dla większej grupy klientów.
przyspieszenie transakcji płatniczych i przepływu strumieni pieniężnych - dzięki elektronicznej obsłudze systemów płatności operacje bankowe wykonywane są szybciej tak na etapie przygotowania dokumentów elektronicznych przez klienta, jak i realizacji transakcji przez bank,
efektywniejsze gospodarowanie środkami na rachunku - ponieważ dostęp do stanu konta jest natychmiastowy a transakcje wykonywane są natychmiast, klient może efektywniej zarządzać swoimi zasobami finansowymi np. lokując je na lokatach krótkoterminowych zmniejszenie obciążenia własnego systemu drukowania dokumentów papierowych - bankowość elektroniczna posługuje się przede wszystkim dokumentami elektronicznymi znika więc konieczność drukowania dokumentów papierowych, zmniejszając w ten sposób czasochłonność i koszty przygotowania transakcji finansowej.
poprawę bezpieczeństwa dysponowania środkami pieniężnymi - dzięki systemom bezpieczeństwa stosowanym przez banki transakcje klienta są zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych.
W przypadku banku do podstawowych korzyści związanych z wprowadzeniem usług bankowości elektronicznej zaliczyć można przede wszystkim:
możliwość szybszej obsługi klienta - systemy bankowości elektronicznej pracują szybciej i bardziej wydajnie w przypadkach typowych niż pracownicy fizycznie zatrudnieni w oddziale banku.
możliwość lepszego dopasowania do potrzeb i wymagań klienta - technologie internetowe umożliwiają zbieranie informacji o kliencie i dostosowywanie oferty banku do jego indywidualnych wymagań. ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz