Konduktometria wejść - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 238
Wyświetleń: 2275
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Konduktometria wejść - wykład - strona 1 Konduktometria wejść - wykład - strona 2 Konduktometria wejść - wykład - strona 3

Fragment notatki:

Konduktometria
-wyjaśnij prawo Karlouscha i co to jest graniczna przewodność molowa -jaki prąd stosuje się w konduktometrii i dlaczego - napisz równanie reakcji w miareczkowaniu jonów Me 3+ roztworem EDTA, narysuj wykres i objaśnij dlaczego tak właśnie wygląda -warunki jakie muszą być spełnione, aby można było miareczkować konduktometrycznie, podaj 3 rodzaje miareczkowań w których wyznacza się punkt końcowy -Zad obliczeniowe którego nie pamiętam, ale trzeba było zastosować wzór m=McV gdzie: M-masa molowa wykrywanego związku, V- obj dodanego titranta, C- stężenie titranta, m- masa związku który oznaczamy
1. zastosowanie technik konduktometrycznych, czy jakos tak. W kazdym razie chodzi np o wykrywanie jonow, wyznaczanie PK miareczkowania itd. gdzies to jest w skrypcie podobno ;)
2. kiedy istotna jest znajomość stałej naczynka konduktometrycznego, jak sie ją wyznacza, i jaka jest jednostka 3. narysować wykres miareczkowania CH3COOH roztworem NaOH, opisac krzywą w poszczególnych etapach (dlaczego rośnie, dlaczego maleje) 4. jakie muszą być spełnione warunki do miareczkowania konduktometrycznego, typy miareczkowań konduktometrycznych 5. Zadanie obliczeniowe: Próbka składająca się z niklu i miedzi o wadze 0,1 g miareczkuje sie 0,1 M roztworem EDTA i zuzywa się jego jakąś tam    podaną objetość (w ml, więc trzeba uważać na jednostki). obliczyć zawartość procentową niklu w próbce. Korzysta się ze wzoru m = McV.
1. Z czym zwizane jest przewodnictwo metali, a z czym przewodnictwo w elektrolitach? Co to jest analiza konduktometryczna? 2. Narysowa krzywa miareczkowania mieszaniny HCl i CH3COOH za pomoca NaOH. Opisa przebieg krzywej. 3. Jak zależy przewodnictwo od stezenia? Wyjasnic. 4. Jaki prad stosujemy do pomiarów staly czy zminny. Dlaczego? 5. Wyznaczaniu punktu koncowego w miareczkowaniu konduktometrycznym - po czym mozemy go zaobserwowac - chodzi tu o ruchliwosc jonów i tworzeniu sie slabo lub dobrze dysocjujacych zwiazkow. 1. Na czym polega przewodzenie pradu elektr, w metalach a na czym w elektrolitach. 2. Krzywe miareczkowania mocnego kwasu mocna zasada oraz mieszaniny slabego i mocnego kwasu za pomoca silnej zasady. (napisac jednostki na wykresach) 3. Stala naczynka. Kiedy sie ja wyznacza. 4. Jakie zmiany zachodzace w roztworze pozwalaja na wyznaczenie pkt miareczkowania w miareczkowaniu konduktometrycznym. 5. Krzywa miareczkowania - poprawka na rozcienczenie.
1. Podaj zależność między przewodnictwem właściwym a przewodnictem rozworu elektrolitu. 2 wykres miareczkowania słabego kwasu mocną zasadą oraz mocnego kwasu słabą zasadą. 3. od czego zależy przewodnictwo? 4. Przy jakich pomiarach konieczne jest kalibrowanie naczynka konduktometrycznego, a przy jakich nie? coś takiego 5. Kiedy stoujemy poprawke na rozcieńczenie. narysować wykres z poprawką i bez.

(…)

…. czy do miareczkowania konduktometrycznego konieczne jest wyznaczenie stałej naczynka? jeżeli tak, napisać jak się tę stałą wyznacza 4. wykres miareczkowania mieszaniny HCl i CH3COOH za pomocą NaOH. Opisać przebieg wykresu 5. dlaczego do pomiarów stosujemy prąd zmienny?
1)na podstawie wzorów określić przewodnictwo metali i elektrolitów, 2)wykreślić i opisać przebieg krzywych miareczkowania mieszaniny kwasów:solnego…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz