Komunikacja falownik - PLC 1

Nasza ocena:

3
Pobrań: 497
Wyświetleń: 2282
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Komunikacja falownik - PLC 1 - strona 1 Komunikacja falownik - PLC 1 - strona 2 Komunikacja falownik - PLC 1 - strona 3

Fragment notatki:

Jaros_aw Michalski. Notatka składa się z 9 stron.
Katedra Sterowania i Inżynierii Systemów Laboratorium Sterowników Programowalnych i Sieci Przemysłowych Sprawozdanie z ćwiczenia Temat
Komunikacja falownik ↔ PLC. Rok akademicki
2011/2012 Data wykonania ćwiczenia
2011-12-05 Data oddania sprawozdania
201 1-12-12 Termin zajęć
Poniedziałek 11:45 (tygodnie nieparzyste) Ocena
Skład grupy laboratoryjnej
Rok/semestr/grupa
Rok 4, Sem 7, gr A2 1. Cel ćwiczenia Celem ćwiczenia jest skonfigurowanie sterownika oraz falownika do pracy z siecią Profibus DP, a następnie oprogramowanie komunikacji z falownikiem w sterowniku PLC, tzn. napisanie programu, który umożliwi realizację zmiany prędkości obrotowej falownika i silnika z rewersja.
2.Przebieg ćwiczenia 2.1. Zgodnie z instrukcją laboratoryjną dokonano identyfikacji parametrów silnika i falownika.
2.2. Wykorzystując moduł komunikacyjny RS232 falownika oraz oprogramowanie narzędziowe Starter dokonano konfiguracji falownika, uwzględniając właściwy adres w sieci Profibus oraz możliwość sterowania prędkością falownika poprzez tę sieć. Próba uruchomienia falownika i za jego pośrednictwem regulacji prędkości obrotowej silnika zakończyła się nie powodzeniem. Co prawda falownik rozpoczął swoją pracę (silnik zaczął się obracać z zadaną częstotliwością), jednak po chwili przerwał pracę i zwrócił błąd.
Błąd zwracany przez falownik. 2.3. Zgodnie z instrukcją laboratoryjną skonfigurowano sterownik PLC S7-315 2DP w programie HWConfig do pracy z siecią Profibus DP w trybie Master. Konfigurację zachowano i załadowano do sterownika. Brak błędów świadczy o poprawnej konfiguracji.
Konfiguracja sterownika PLC S7-315 2DP 2.4. Kolejnym etapem ćwiczenia było dokonanie wyboru trybu pracy sterownika oraz ustawienie parametrów sieci Profibus DP.
2.4.1. W konfiguracji sterownika przyjętego jako Master, poprzez dwukrotne kliknięcie na część DP na pozycji modułu CPU (slot nr 2) otworzono okno właściwości sieci Profibus DP.
i ustawiono następujące parametry:
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz