Kładka kratownicowa Traversina - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 42
Wyświetleń: 763
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kładka kratownicowa Traversina - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Kładka kratownicowa Traversina - z uwagi na swą niety­pową formę i lokalizację musiała być budowana w niekonwencjonalny sposób. Kra­townica była składana na placu odległym o 500 m od miejsca lokalizacji mostu. Najpierw zmontowano pas górny na rusztowaniach. Potem od spodu zamontowa­no elementy trójkątne (ramy pełniące rolę stężeń poprzecznych) i wykonane ze stalowych prętów krzyżulce. Należy zaznaczyć, że tolerancja długości tych elemen­tów wynosiła ± 5 mm. Podczas montażu ważono poszczególne elementy konstruk­cji. Na końcu zamontowano liny stalowe.
Po zmontowaniu kratownicy usunięto rusztowania z wyjątkiem skrajnych wież i zabezpieczono ją przed wilgocią i zważono wykorzystując do tego dźwig. Kon­strukcję zawieszono na linach o długości 60 m i przetransportowano helikopterem osadzając ją bezpośrednio na przyczółkach, przy czym asekuracją były liny zawie­szone na końcach kratownicy.
Mniejszym helikopterem dostarczono na budowę poprzeczni cc pomostu i pio­nowe zastrzały i zmontowano je na miejscu. Dwie drabiny, wiszące po każdej stro­nie trójkąta służyły za rusztowanie. Na końcu zmontowano od góry elementy po­mostu oraz poręcze. Panele poręczowe sklejono z pionowymi zastrzałami, aby usztywnić połączenia między elementami poręczy.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz