Kotwienie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 77
Wyświetleń: 1253
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kotwienie - strona 1 Kotwienie - strona 2 Kotwienie - strona 3

Fragment notatki:

Kotwienie
Na wszystkich rusztowaniach wyso­kości od 30 do 60 m należy kotwić trzy ostatnie kondygnacje. Poza tym:
— rusztowania wysokości 504-60 m należy ko­twić na każdej kondygnacji do polowy wysoko­ści rusztowania, licząc od dołu,
— rusztowania wysokości 404-50 m należy ko­twić na każdej kondygnacji, również od połowy wysokości rusztowania, licząc od dołu,
— rusztowania wysokości 304-40 m należy ko­twić na każdej kondygnacji do 1/3 wysokości rusztowania, licząc od dołu.
Rusztowania typu Baumann Mostostal są prze-, znaczone do wszystkich robót elewacyjnych. Rusztowania szerokości 0,73 m należą wg DIN 4420 do trzeciej grupy rusztowań z dopuszczal­nym obciążeniem 2 kN/m2, co oznacza, że do­puszczalne obciążenie skupione na powierzchni 520 x 500 mm wynosi 1,5 kN, a na powierzchni 200 x 200 mm 1 kN. Konstrukcja rusztowania umożliwia zamontowanie wciągarek o maksy­malnym udźwigu 1,5 kN. Rusztowania są wyposażone w szczelne pode­sty, burty, poręcze ochronne i osłony siatkowe, a zastosowanie podestów z drabinkami pozwala na łatwy dostęp do każdej kondygnacji. Trwa­łość rusztowania zapewnia dobre zabezpiecze­nie antykorozyjne wykonane metodą ocynko­wania ogniowego.
Rusztowania mają odpowiedni certyfikat bez­pieczeństwa nr 001/96 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skal­nego w Warszawie.
Na budowach są również stosowane ramowe rusztowania stalowe innych typów (tabl. 7.8). Schemat konstrukcji ramowego rusztowania Zremb typu RR/R-17150/30 do prowadzenia ro­bót elewacyjnych do wysokości 30 m przy ob­ciążeniu do 1,5 kN/m2 podestu roboczego po­kazano na rys. 7.40.
Schemat konstrukcji ramowego rusztowania Plettac Kombi SL70/SL100 uznawanego za uni­wersalne rusztowanie ramowe przeznaczone do wszelkich prac elewacyjno-budowlanych wyko­nywanych do wysokości 30 i 50 m przy do­puszczalnym obciążeniu pomostów 2 i 5 kN/m2 przedstawiono na rys. 7.41. Konstrukcję tego rusztowania tak zaprojektowano, że wszystkie elementy pasują do siebie tylko i wyłącznie w odpowiedniej kolejności, co wyklucza jaką­kolwiek pomyłkę montażową. Producenci rusztowań mają wiasne rozwiąza­nia doskonalone na podstawie wieloletnich do­świadczeń. Na rysunkach 7.42 i 7.43 pokaza­no np. ciekawe rozwiązania zarówno pionów komunikacyjnych jako integralnej części kon­strukcyjnej rusztowania, jak i oddzielnej wieży komunikacyjnej.


(…)

… mm 1 kN. Konstrukcja rusztowania umożliwia zamontowanie wciągarek o maksy­malnym udźwigu 1,5 kN. Rusztowania są wyposażone w szczelne pode­sty, burty, poręcze ochronne i osłony siatkowe, a zastosowanie podestów z drabinkami pozwala na łatwy dostęp do każdej kondygnacji. Trwa­łość rusztowania zapewnia dobre zabezpiecze­nie antykorozyjne wykonane metodą ocynko­wania ogniowego.
Rusztowania…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz