Kierownie- nauka, sztuka - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 63
Wyświetleń: 770
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kierownie- nauka, sztuka - omówienie - strona 1

Fragment notatki:

Czy kierowanie jest sztuką czy nauką ścisłą? Jedni uważają, że kierowanie to dziedzina wiedzy, która dąży do systematycznego zrozumienia dlaczego i w jaki sposób ludzie współpracują dla osiągnięcia celów oraz do zwiększenia użyteczności systemów współdziałania - to usystematyzowane teorie opracowane na podstawie systematycznych badań, które wskazują kierownikowi co zrobić w konkretnej sytuacji i umożliwiają mu przewidzenie konsekwencji jego działań.
Inni uważają, że kierowanie jest sztuką -„porządkowaniem chaosu”. Każda dziedzina sztuki wymaga wizji artysty, znajomości rzemiosła i skutecznego komunikowania się i tak samo jest z kierowaniem. Tak jak zdolności artystyczne rozwija się przez szkolenie, tak też umiejętności kierownicze można doskonalić. Dopóki nasza wiedza nie będzie pełniejsza, kierownicy będą musieli opierać się na swoich zawodowych sądach, intuicji, a nierzadko niepełnej informacji.
Chociaż niektóre aspekty kierowania / zarządzania stały się bardziej naukowe, znaczna jego część nadal pozostaje sztuką.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz