Instalacje - opis techniczny

Nasza ocena:

3
Pobrań: 77
Wyświetleń: 1827
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Instalacje - opis techniczny - strona 1

Fragment notatki:

Opis techniczny
do projektu wykonawczego instalacji kanalizacyjnej w budynku mieszkalno-usługowym „J” zlokalizowanym na osiedlu mieszkaniowym w Warszawie.
Podstawa opracowania:
uzgodnienia z Inwestorem,
projekt budowlany,
projekt wykonawczy architektoniczno-konstrukcyjny,
pismo PWiK dotyczące warunków przyłączenia budynku mieszkalno-usługowego do zewnętrznej sieci wodociągowej, koncepcja sieci wodociągowej na osiedlu, obowiązujące normy i przepisy.
Zakres opracowania
Projekt obejmuje wewnętrzną instalację wody zimnej i ciepłej w budynku mieszkalnym jednorodzinnym oznaczonym symbolem „WrzosJ”, projektowanym na osiedlu mieszkaniowym w Szczecinie.
Charakterystyka obiektu
Projektowany obiekt jest budynkiem dziewięciokondygnacyjnym, podpiwniczonym. Na parterze znajdują się pomieszczenia usługowe, na piętrach 32 mieszkania. W piwnicy zlokalizowano pomieszczenie wlotu wody z hydrofornią, a na dachu kotłownię gazową. Budynek wyposażony będzie w instalację elektryczną, gazową, centralnego ogrzewania, wodociągową, centralnej ciepłej wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Woda do budynku będzie dostarczana z miejskiej sieci wodociągowej, ścieki sanitarne i deszczowe będą odprowadzane do przewodu kanalizacji ogólnospławnej.
Instalacja wody zimnej
Budynek zasilany będzie w wodę z wodociągu miejskiego o średnicy Dn 150 mm ułożonego w ulicy osiedlowej przewodem Dn 80 mm wykonanego z z żeliwa sferoidalnego.
Do opomiarowania zużywanej wody dla budynku zaprojektowano wodomierz skrzydełkowy typu MW DN50 mm o następujących parametrach: q=3,5 m3/h, dn=25 mm, qmax=7 m3/h.
Wodomierz będzie usytuowany w pomieszczeniu wlotu wody w kotłowni.
Instalację zaprojektowano jako jednostrefową z zasilaniem dolnym. W budynku przewidziano jeden poziom wodociągowy. Woda doprowadzona będzie do wszystkich punktów czerpalnych: baterii umywalkowych, zlewozmywakowych, wannowych, płuczek ustępowych, pralek automatycznych oraz hydrantów ogrodowych.
Wszystkie przejścia przewodów wodociągowych przez przegrody budowlane należy wykonać w tulejach ochronnych, uszczelniając wolną przestrzeń masą elastyczną nie powodującą korozji rur.
Bezpośrednie podłączenie baterii czerpalnych oraz innych urządzeń należy wykonać przy pomocy giętkich przewodów w oplocie metalowym. Dobór wodomierza :
Przepływ obliczeniowy na odcinku montażu wodomierza:
q= 0,72dm3/s * 3,6 = 2,59 m2/h
Przepływ umowny dla wodomierza:
q= 2 * 2,59 m2/h= 5,18 m2/h
Dobrano wodomierz skrzydełkowy jednostrumieniowy JS 3,5
Qnom = 3,5 m2/h Qmax = 7,0 m2/h (>5,18 m2/h )
Wysokość straty ciśnienia w wodomierzu
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz