Inne ważne gazety ogólnopolskie - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 56
Wyświetleń: 686
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Inne ważne gazety ogólnopolskie - wykład - strona 1 Inne ważne gazety ogólnopolskie - wykład - strona 2

Fragment notatki:

PULS BIZNESU - dziennik specjalistyczny - 3 części: newsy, sekcje tematyczne (rozłożone w tygodniu), dla inwestorów - duża czcionka - wymieszane informacje dysproporcja między zdjęciami a informacjami - powierzchowne traktowanie informacji Puls Biznesu - ogólnopolski dziennik specjalistyczny poświęcony biznesowi, gospodarce i giełdzie wydawany przez Bonnier Business (Polska) sp. z o.o., spółkę należącą do szwedzkiej rodziny Bonnier. Codziennie (oprócz poniedziałku) w gazecie publikowane są sekcje tematyczne: we wtorek: Lokale i grunty, w środę: Biznes i technologia, w czwartek Transport i logistyka oraz w piątek: Kariera i praca. Oprócz tego dziennik posiada także własny portal internetowy dla inwestorów giełdowych.
Od 2002 redakcja prowadzi "Gazele Biznesu", ranking małych i średnich, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw.
NASZ DZIENNIK - dziennik informacyjny - skrajnie prawicowa - do ludzi związanych z kościołem - inf. Historyczne - inf. Kulinarne - wyd. polityczne ogólnopolski dziennik o profilu katolicko-narodowym wydawany w Warszawie przez spółkę Spes sp. z o.o.. Założycielem pisma był o. Tadeusz Rydzyk16.12.09[potrzebne źródło]. - Gazeta prezentuje wiadomości z Polski i świata, w tym sportowe. Wybrane działy pisma: Polska, Świat, Kultura, Myśl jest bronią, Wiara Ojców, Czytelnicy, Ostatnia strona. - "Nasz Dziennik" wydaje kilka dodatków tematycznych: "Dom - wyjątkowe miejsce", "Dom na błysk", "Kupcy Polscy", "Ogród - sama radość", "Szlachetne zdrowie", "Moda dla Ciebie" oraz dodatek turystyczny "Poznajemy Polskę".
W 1997 roku edycję gazety przygotowywał były poseł Artur Zawisza. Następcą Artura Zawiszy na stanowisku redaktora naczelnego był obecny poseł PiS Artur Górski. Aktualnie redaktorem naczelnym jest od 1999 roku Ewa Nowina-Konopka. Pismo istnieje od 29 stycznia 1998 roku.
TRYBUNA przekształciła się z trybuny Ludu upadła 5.12.2008r. gazeta codzienna o orientacji lewicowej, powstała w 1990 jako kontynuacja Trybuny Ludu. Wydawana przez spółkę Ad Novum. Powiązana z lewicą postkomunistyczną: początkowo z Socjaldemokracją RP, następnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.
Ukazało się 6009 numerów gazety, ostatni z datą 4 grudnia 2009. 7 grudnia 2009 zarząd poinformował o zawieszeniu wydawania gazety z przyczyn ekonomicznych. Wcześniej media informowały o zadłużeniu spółki wobec podwykonawców oraz ZUS-u.
Redaktorzy naczelni w kolejności chronologicznej:
* Marek Siwiec
* Dariusz Szymczycha
* Janusz Rolicki
* Andrzej Urbańczyk
* Wojciech Pielecki
* Marek Barański
* Wiesław Dębski
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz