Identyfikacja obiektu regulacji - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 742
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Identyfikacja obiektu regulacji - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Identyfikacja obiektu regulacji - dzieli się na 2 części - identyfikacja części statycznej I dynamicznej obiektu.
1-określenie charakterystyki statycznej w interesującym zakresie sygnałów pozwala ocenić możliwości przyjęcia modelu liniowego I ewentualnie określenie zakresu, w jakim taki model może obowiązywać.
2-Identyfikacja części dynamicznej, jeśli wstępnie można przyjąć sensowność modelu liniowego, można dokonać za pomocą dwu podstawowych grup metod - czasowych I częstotliwościowych. Są to metody czynne. Metody czasowe sprowadzają się do określenia charakterystyk czasowych obiektu np. Odpowiedź na skok. Metody częstotliwościowe polegają na pomiarze charakterystyk częstotliwościowych (dużo informacji o obiekcie) lecz trudne do wykonania. Metody czynne wymagają wprowadzenia sygnałów próbnych (skoków, sinusoid).
- Metoda bierna - obserwacja sygnałów na wejściu I wyjściu obiektu, I określenie zależności pomiędzy tymi sygnałami za pomocą metod statycznych.
- Korekcja charakterystyk częstotliwościowych - jest to umieszczenie regulatora w pętli sprzężenia zwrotnego po to, aby wypadkowe właściwości układu otwartego regulator - obiekt dawały pożądane cechy ukł zamkniętego. Korekcja - jest to zabieg kształtowania wypadkowych charakterystyk ukł otwartego przez regulator.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz