Hipoteza zerowa-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 889
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Hipoteza zerowa-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Z jaką pewnością przyjmuje się hipotezę zerową. Podaj definicję hipotez rozważanych w trakcie wnioskowania. Hipotezę zerową przyjmuje się z prawdopodobieństwem 1-β, ponieważ β to błąd przyjęcia hipotezy zerowej wtedy kiedy jest ona fałszywa. W teście statystycznym nie odrzuca się jej z prawdopodobieństwem (1-α), wtedy gdy jest prawdziwa ; We wnioskowaniu statystycznym (czyli probabilistycznym, czyli tym, na które narzucamy stopień pomyłek równy α) nigdy nie przyjmuje się hipotez lecz co najwyżej się ich nie odrzuca. Jeśli nie odrzucimy tej hipotezy (np. zakładając, że α=0,05), to możemy ją przyjąć, przy czym moc orzekania tego jest równa 1-β. W trakcie wnioskowania rozważamy hipotezy: *zerową np. przy wnioskowaniu o średniej ma postać H1: μ=40
i *alternatywną (różnościową bądź kierunkową). Hipoteza różnościowa: (nieznany parametr w badanej populacji) =/= (parametr oczekiwany w populacji) np. przy wnioskowaniu o średniej ma postać H1: μ=/=40.
Hipoteza kierunkowa (nieznany parametr w badanej populacji) () (parametr oczekiwany w populacji) np. przy wnioskowaniu o średniej ma postać H1: μ40.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz