Grzejniki płytowe - omówienie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 119
Wyświetleń: 1295
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Grzejniki płytowe  - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Grzejniki płytowe - składają się z dwóch płyt stalowych, którym kształty nadano przez wytłaczanie. Ich złożenie i zgrzewanie powoduje powstanie kanałów, przez które prze­pływa woda. Po przyłączeniu króćców grzejniki poddaje się próbie ciśnieniowej. Dzięki zastosowaniu nowocze­snych technologii lakierniczych grzej­niki płytowe mają gładką, odporną na zabrudzenia powierzchnię o szerokiej gamie kolorów.
Grzejniki płytowe przekazują ciepło zarówno na drodze konwekcji, jak i promieniowania. Aby zwiększyć ich wydajność, często dodawane są ele­menty konwekcyjne (ożebrowanie) powiększające powierzchnię wymiany ciepła, ale utrudniające ich czyszcze­nie. Przekrój przez grzejnik stalowy płytowy z ożebrowaniem przedsta­wiono na fotografii 4. Grzejniki mające osłony boczne i górną często nazywa­ne są panelowymi.
Grzejniki płytowe mogą być zesta­wiane fabrycznie w dwie lub trzy pły­ty. Najczęstszą metodą ich oznacza­nia jest stosowanie dwucyfrowego ko­du. Pierwsza cyfra oznacza liczbę płyt, druga cyfra sposób ożebrowania (np. typ 21 oznacza grzejnik złożony z dwóch płyt, ale tylko jedna z nich ma ożebrowanie). Grzejniki płytowe cha­rakteryzują się stosunkowo małą po­jemnością wodną. Są obecnie najczę­ściej produkowanymi grzejnikami (szacuje się, że na rynku zachodnio­europejskim stanowią ponad 90% wszystkich sprzedawanych grzejni­ków).


(…)


Grzejniki płytowe - składają się z dwóch płyt stalowych, którym kształty nadano przez wytłaczanie. Ich złożenie i zgrzewanie powoduje powstanie kanałów, przez które prze­pływa woda. Po przyłączeniu króćców grzejniki poddaje się próbie ciśnieniowej. Dzięki zastosowaniu nowocze­snych technologii lakierniczych grzej­niki płytowe mają gładką, odporną na zabrudzenia powierzchnię o szerokiej gamie…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz