Tematem przewodnim jest europejskie prawo wzorów przemysłowych. Praca została przygotowana na przedmiot ochrona własności intelektualnej prowadzony przez panią mgr Magdalenę Kotulska na Politechnice Świętokrzyskiej.
Zagadnienia poruszone w notatce to: przedmiot ochrony wzoru wspólnotowego, formularz do wniosku o rejestrację, opłaty, treść prawa z rejestracji.
(…)
… został zastosowany
Właściciel psa, jako nabywca produktu, w przypadku spraw dotyczących unieważnienia wzoru wspólnotowego na produkty spożywcze dla psa
Kobieta jako nabywca produktu, która jest nie tylko zorientowana w najnowszych trendach dotyczących wyglądu danego produktu np. butów, ale również potrafi wskazać różnice pomiędzy różnymi fasonami butów oraz ograniczenia spowodowane kształtem i funkcją obuwia…
…
EUROPEJSKIE PRAWO WZORÓW PZEMYSŁOWYCH
1 Wzór wspólnotowy- oznacza postać całego lub części produktu wynikającą w szczególności z cech linii, konturów, kształtu, tekstury i/lub materiałów samego produktu i/lub jego ornamentacji(art.3 lit. a rozporz. Nr 6/2002).
Potrzeba stworzenia jednolitego systemu ochrony wzorów wspólnotowych została dostrzeżona przez UE wraz ze znaczącym rozwojem technologii…
… wzoru wspólnotowego
postać produktu
tj. zewnętrzny wygląd określonego produktu
Wygląd produktu-może przejawiać się w cechach charakterystycznych produktu. Dotyczy to jego formy i ukształtowania lub przyozdobienia, wyrażających się w zestawieniu linii, konturów, doborze kolorów lub powierzchni, która posiada specjalne właściwości.
NOWOŚĆ WZORU WSPÓLNOTOWEGO
Wzór uważa się za nowy jeżeli identyczny wzór…
…, Design and Protect Act z 1988r.
W prawie unijnym obowiązują dwie formy ochrony wzoru:
Ochrona krótkoterminowa -odnosząca się do niezarejestrowanego wzoru;
Ochrona długoterminowa -dotycząca zarejestrowanego wzoru wspólnotowego.
Wprowadzenie ochrony wzoru niezarejestrowanego miało być niesformalizowaną formą ochrony. Stanowiło odpowiedź na oczekiwania producentów, którzy ze względu na szybki okres…
… według zgłaszającego:
W Urzędzie OHIM;
W centralnych organie zajmującym się ochroną własności przemysłowej w państwie członkowskim, tj. w urzędach patentowych poszczególnych państw;
W krajach Beneluksu w Urzędzie Wzorów Beneluksu.
Jeśli zgłoszenie jest dokonywane w centralnym organie zajmującym się ochroną własności przemysłowej w państwie członkowskim lub Urzędzie Wzorów Beneluksu odpowiedni urząd podejmuje wszelkie…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)