Eksperyment - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 63
Wyświetleń: 952
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Eksperyment - omówienie - strona 1 Eksperyment - omówienie - strona 2

Fragment notatki:

Eksperyment  nie jest techniką gromadzenia danych; w eksperymencie szukamy czynniki skutkowo-przyczynowe; realizujemy eksperymenty w pewnych jasno ustalonych warunkach, czy dany czynnik spowoduje modyfikacje naszych zachowań. Jak przebiega eksperyment w klasycznym kształcie?
Jeśli po drugim teście grupy będą takie same to znaczy, że czynnik zewnętrzny nie wpłynął/nie zmodyfikował zachować/funkcjonowanie grupy. Jeśli czynnik zewnętrzny wpłynął, zmodyfikował funkcjonowanie grupy, wtedy eksperyment się udał. Ph. Zimabardo  eksperyment dotyczący sprawdzenia wpływu warunków na ludzi w zakładach karnych. w podziemiach uniwersytetu stworzono więzienie, badani losowali, kto ma być więzieniem, a kto strażnikiem. Jaki sens jest prowadzenia takie eksperymentu? Często sytuacja społeczna może spowodować to, że człowieka przestaje być tym kim wydawało mu się, że jest (efekt Lucyfera)
Stanley Migray  chciał zobaczyć na ile ludzie ulegają namowom osób, które są dla nich wzorami, autorytetami. Czy nauczyciel wykona zadanie, jeśli nie to uczeń otrzymuje karę podłączenie ucznia do generatora prądu. 67% nie uległo autorytetowi. Populacja (zbiór ludzi) ULACJA
Grupa kontrolna Grupa eksperymentalna
test
Czynnik zewnętrzny (eksperymentator będzie oddziaływać przez jakiś czynnik na obydwie grupy) test
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz