Edukacja morska - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 112
Wyświetleń: 1456
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Edukacja morska  - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

EDUKACJA MORSKA Edukacja morska obejmuje całość przedsięwzięć zmierzających do kształtowania świadomości morskiej społeczeństwa oraz wykorzystanie form styczności człowieka z morzem do kształtowania pożądanych osobowości.
Definicja wychowania morskiego wg J.Malczewskiego: „Przez wychowanie morskie dzieci i młodzieży należy rozumieć tę część procesu dydaktyczno-wychowawczego , która jest ukierunkowana na rozwijanie wiadomości i umiejętności z zakresu problematyki morskiej, na kształtowanie postawy gwarantującej właściwą aktywność w tworzeniu kultury materialnej i duchowej społeczeństwa oraz na zrozumieniu dorobku w tej dziedzinie” Pierwszym kapitanem , który zorganizował rejs z młodymi ludźmi w celach edukacyjnych był ALAIN VILLIERS. W Polsce przed wojną kształceniem młodzieży zajmował się gen. Mariusz Zaruski, wykorzystując do tego celu szkuner Zawisza Czarny. Po wojnie inicjatywę nauki pod żaglami podjął Kapitan Krzysztof Baranowski organizując w 1983r „Szkołę pod Żaglami” na żaglowcach Pogoria i Fryderyk Chopin. Stowarzyszenie „Edukacja pod Żaglami” zostało założone w 2000r . i przejęło rolę szkoły pod żaglami. Ideą szkoły jest stworzenie młodzieży szansy poszerzenia wiedzy i rozwoju własnej osobowości poprzez realizację autorskiego programu edukacyjnego w czasie miesięcznego rejsu morskiego. Do zadań Stowarzyszenia należy przygotowanie załóg szkolnych i kadry pedagogicznej do udziału w „Szkołach” , organizacja rejsów stażowo-szkoleniowych na małych i średnich jachtach , prowadzenie szkoleń i kursów żeglarskich oraz integracja środowiska żeglarskiego poprzez organizowanie wystaw, pokazów , odczytów, sympozjów i seminariów. ( umieć daty i nazwiska)


(…)

…. Mariusz Zaruski, wykorzystując do tego celu szkuner Zawisza Czarny.
Po wojnie inicjatywę nauki pod żaglami podjął Kapitan Krzysztof Baranowski organizując w 1983r „Szkołę pod Żaglami” na żaglowcach Pogoria i Fryderyk Chopin. Stowarzyszenie „Edukacja pod Żaglami” zostało założone w 2000r. i przejęło rolę szkoły pod żaglami. Ideą szkoły jest stworzenie młodzieży szansy poszerzenia wiedzy i rozwoju własnej…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz