Doskonalenie i rozwój potencjału pracy-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 609
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Doskonalenie i rozwój potencjału pracy-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Doskonalenie i rozwój potencjału pracy Istota, uwarunkowania i cele działalności szkoleniowej
Organizowanie tej działalności
Doskonalenie poprzez realizację kariery
Duże firmy w USA przeznaczają 1% swoich obrotów na szkolenie, we Francji jeśli organizacja zatrudnia 10 pracowników umysłowych musi przeznaczyć 0,5% środków na płace a 1,1 % tych środków na dodatkowe szkolenia. W Polsce w latach 70-tych( w świecie ożywione zapotrzebowanie na edukację) rozwój szkolnictwa, lata 80-te regres, okres sztucznego niedoboru pracowników, tata 90-te przełom w działalności szkolnej i dynamiczny wzrost osób szkolących się ( też na własny rachunek ). Teraz 92% firm szkoli swoich pracowników ale ich wadą jest brak strategii szkoleniowej. Dużo pieniędzy na to idzie, więc powinna być jakaś strategia w długim okresie. Na rynku usług szkoleniowych 2 grupy organizacji zajmujących się szkoleniem to:
spółki, firmy zagraniczne, polskie firmy prywatne powstałe w latach 90-tych, małe prywatne firmy
ośrodki akademickie, MBA, stowarzyszenia, izby gosp., instytuty ekonomiczne: Agencja Rozwoju Intelekt, Centrum Wspierania Biznesu, Inkubatory przedsiębiorczości
Obszary szkoleń to najczęściej w informatyce, prawie i administracji, rachunkowości i finansach a w dalszej kolejności wiedza o zarządzaniu, kształtowanie umiejętności osobistych, marketing, promocja.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz