Definicja ekonomerii

Nasza ocena:

5
Pobrań: 217
Wyświetleń: 1309
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Definicja ekonomerii - strona 1

Fragment notatki:

DEFINICJA EKONOMETRII Termin ekonometria wprowadził w 1936 norweski ekonomista Ragnar Frisch, nazywając tak stosowanie metod statystycznych do analizy danych nie eksperymentalnych (znaczenie węższe).
W znaczeniu szerszym, ekonometrie rozumie się jako metody matematyczne i statystyczne stosowane do badania zjawisk ekonomicznych.
Ekonometria jest nauką i sztuką stosowania metod statystycznych do mierzenia relacji ekonomicznych.
Ekonometria to zastosowanie metod statystycznych i matematycznych do analizy danych ekonomicznych w celu nadania teoriom ekonomicznym kontekstu empirycznego.
Ekonometria jest nauką o metodach badania ilościowych zależności występujących między zjawiskami ekonomicznymi. Metody badawcze ekonometrii to metody statystyczne i matematyczne przystosowane do badań ekonomicznych.
Ekonometria jest nauką badającą związki zachodzące pomiędzy zjawiskami ekonomicznymi.
Ekonometria jest dziedziną ekonomii, która wykorzystuje modele i sposoby wnioskowania statystyki matematycznej do analizy i opisu zjawisk ekonomicznych. Ekonometrię dzieli się na dwie główne dziedziny:
• teoria ekonometrii - metody ekonometryczne
• ekonometria stosowana - zastosowanie metod ekonometrycznych do wyjaśniania zjawisk zachodzących w rzeczywistości ekonomicznej
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz