To tylko jedna z 3 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Cel powstania sieci informacyjnych
Wymiana informacji jest ważnym elementem każdego demokratycznego państwa należącego do UE. Polskie sieci informacyjne mają na celu przybliżenie polskim obywatelom wiedzy na temat UE i przysługujących im z racji członkowstwa Polski w Unii uprawnień. Celem powstania takich sieci jest nie tylko udzielanie informacji, ale także zbieranie opinii obywateli na dany temat.
Wyróżnia się cztery główne polskie sieci informacyjne o różnych obszarach działania. Są to:
Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich
Punkty Informacyjne Funduszy Wiejskich
Departament Informacji Europejskiej MSZ
Regionalne Centra Informacji Europejskiej KSOW- ma swoją oficjalną stronę www.ksow.pl . Wydaje własny biuletyn, który stanowi ważne źródło informacji o działaniach KSOW (ukazuje się raz na kwartał, można go pobrać w formie elektronicznej). Podstawą do powstania KSOW jest Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Według tego programu KSOW mają działać w obszarze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Struktura KSOW: Sekretariat Centralny znajdujący się w MRiRW (ul. Wspólna 30 w Warszawie) oraz 16 sekretariatów regionalnych znajdujących się w samorządach województw. Każdy z Sekretariatów Regionalnych ma swoją stronę internetową. Mazowiecki KSOW ma swoją stronę pod adresem www.mazowieckiksow.pl i znajduje się przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie na Skoczylasa 4. W razie problemów można kontaktować się pod e-mailem ksow@masovia.pl Zadania Sekretariatu Centralnego:
- koordynacja prac sekretariatów regionalnych
-prowadzenie portalu internetowego i ułatwianie kontaktu między członkami Sieci Obszarów Wiejskich
Zadania Sekretariatów Regionalnych:
-koordynowanie działań KSOW na terenie województw
-ułatwianie kontaktów między członkami KSOW w województwie
-ułatwianie współpracy między województwami
Cytując z www.ksow.pl celem inicjatywy KSOW jest:
„ wsparcie wdrażania i oceny polityki w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz identyfikację, analizę, rozpowszechnianie oraz wymianę informacji i wiedzy w tym zakresie wśród wszystkich zainteresowanych partnerów na poziomie lokalnym, regionalnym oraz wspólnotowym” .
Według rozporządzenia Rady nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 w.s. Wsparcia rozwoju obszarów wiejskich oraz wspomnianego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, zadaniami szczegółowymi KSOW są:
identyfikacja i analiza możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz przekazanie informacji na ich temat;
przeniesienie dobrych praktyk oraz projektów innowacyjnych oraz organizacja i wymiana doświadczeń i „know-how”;
(…)
… projektu odbywa się ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz ze środków państwa.
(Michał)
DIE MSZ - działa w ramach MSZ, strona MSZ zawiera informacje o nim. Działanie DIE opiera się przede wszystkim na działań dyrektora DIE. Zajmuje się on udzielaniem informacji na aktualne tematy. Obecnie zajmuje się głównie polską prezydencją w Radzie…
… przeznaczonym na działania
-koordynowanie pracy Departamentu
-kontrola działań Departamentu i Centrów IE
RCIE - sieć RCIE została powołana na terenie całego kraju przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. W każdym województwie znajduje się przynajmniej jeden punkt RCIE. Na terenie województwa mazowieckiego działają centra w Ostrołęce, Radomiu, Płocku i Siedlcach. Działają także dwa Centra w Warszawie - Centrum Informacji Europejskiej nadrzędne w stosunku do Regionalnych działające na Kruczej 38/42 oraz wspomniany Urząd Komitetu Integracji Europejskiej na ul. Bagateli 14. Głównym zadaniem RCIE jest prowadzenie otwartych punktów informacyjnych, w których udostępnia się konkretne informacje. Przede wszystkim są to informacje na temat procesu integracji w UE, a także integracji Polski z UE. RCIE udostępnia…
… Regionalnych ma swoją stronę internetową. Mazowiecki KSOW ma swoją stronę pod adresem www.mazowieckiksow.pl i znajduje się przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie na Skoczylasa 4. W razie problemów można kontaktować się pod e-mailem ksow@masovia.pl
Zadania Sekretariatu Centralnego:
- koordynacja prac sekretariatów regionalnych
-prowadzenie portalu internetowego i ułatwianie kontaktu…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)