Budżetowanie i benchmarking, sem IV

Nasza ocena:

3
Pobrań: 70
Wyświetleń: 476
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Budżetowanie i benchmarking, sem IV - strona 1

Fragment notatki:

Budżetowanie i benchmarking
Benchmarking polega na porównywaniu własnych osiągnięć i rozwiązań na tle innych przedsiębiorstw. Porównanie to może mieć różny charakter, obejmować zróżnicowane przedmioty i podmioty.
Benchmarking służy identyfikowaniu optymalnych rozwiązań i efektów zarządzania na bazie analizy doświadczeń oraz rezultatów jakie osiągnęli partnerzy benchmarkingowi. Systematycznie weryfikuje procesy, systemy oraz rezultaty zarządzania, co umożliwia rozpoznanie oraz wdrożenie najlepszych praktyk, osiągnięcie najlepszych rezultatów.
Budżetowanie a benchmarking
Zadaniem benchmarkingu jest zwiększenie efektywności, wydajności operacyjnej przedsiębiorstwa, podnoszenie jakości jego usług oraz gwarancja satysfakcji klientów.
Jednym z obszarów zastosowań benchmarkingu jest budżetowanie kosztów. Dzięki budżetowaniu w integracji z benchmarkingiem możliwe jest:
Lepsze realizowanie funkcji planistycznej i kontrolnej zarządzania kosztami
Doskonalenie wyników
Racjonalne wykorzystanie zasobów
W procesie budżetowania kosztów szczególnie istotną rolę odgrywa benchmarking procesowy. W procesowo zorientowanych przedsiębiorstwach główną przyczyną powstawania kosztów są właśnie procesy, które jednocześnie umożliwiają kreowanie wartości dla klienta.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz