Budynki wielokondygnacyjne o ustrojach ścianowych - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 161
Wyświetleń: 1596
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Budynki wielokondygnacyjne o ustrojach ścianowych - omówienie  - strona 1 Budynki wielokondygnacyjne o ustrojach ścianowych - omówienie  - strona 2

Fragment notatki:

BUDYNKI WIELOKONDYGNACYJNE O USTROJACH ŚCIANOWYCH Budynki monolityczne- Stropy budynków wielokondygnacyjnych wykonywane są zwykle o pełnym przekroju z betonu zwykłego lub betonu o lżejszym kruszywie. Rozpiętości żelbetowych stropów płytowych pełnych wynoszą do ok6 m, a stropów z otworami lub lekkim wypełnieniem ok.9 m. Przy stosowaniu stropów płytowych uzyskuje się najmniejszą całkowitą wysokość budynku. Stropy płytowe szczególnie nadają się do stosowania w budownictwie mieszkaniowym ze względu na możliwość otrzymania gładkich od spodu powierzchni bez dodatkowych materiałów i nakładów pracy. Ściany i stropy kondygnacji typowych powtarzalnych budynków ścianowych wykonywane są za pomocą form ( deskowań) przestawnych pojedynczych i przestrzennych. BUDYNKI prefabrykowane Do wykonania konstrukcji blokowej używa się bloków ściennych o wysokości jednej kondygnacji i płyt stropowych. Długość i szerokość płyt zmienia się co 30 cm. Płyty stropu mogą opierać się na 2,3 lub 4 ścianach. Stropy o małych rozpiętościach wykonuje się z płyt pełnych , przy większych rozpiętościach wymagana jest większa sztywność stropu , więc należy zwiększyć grubość płyty. W celu zmniejszenia ciężaru stropu wykonuje się otwory w płycie. SYSTEMY bud. pref. - System wielkoblokowy Ż Płyty stropowe w tym systemie mają otwory podłużne. Stosuje się przeważnie poprzeczny układ ścian.
Systemy W-70 i Wk-70 - Podstawowy jest układ poprzeczny. Płyty stropowe są wielootworowe, produkowane z wycięciami wzdłuż krawędzi podłużnych i poprzecznych w celu ich lepszego zespolenia.
System SZCZECIŃSKI Płyty stropowe bezotworowe o gr. 14 cm. Obrzeża płyt mogą być podparte ( mają gniazda z pętlami rozmieszczone co 120 cm) i nie podparte (mają profil potrzebny do ukształtowania spoiny, która po wypełnieniu zaprawą zapobiega klawiszowaniu).
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz