ARM 7 -obsługa wyświetlacza LCD-sprawozdanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 84
Wyświetleń: 2079
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
ARM 7 -obsługa wyświetlacza LCD-sprawozdanie - strona 1 ARM 7 -obsługa wyświetlacza LCD-sprawozdanie - strona 2 ARM 7 -obsługa wyświetlacza LCD-sprawozdanie - strona 3

Fragment notatki:

Systemy wybudowane
Sprawozdanie: ARM 7 - obsługa wyświetlacza LCD Wstęp teoretyczny Podczas laboratorium zapoznaliśmy się z obsługą oraz zasadą działania wyświetlacza ciekłokrystalicznego typu AC162BYA . Naszym zadaniem było napisanie programu w języku C, który będzie wyświetlał przesuwający się napis podany przez użytkownika. Zestaw uruchomieniowy MCB2300 oparty jest na mikrokontrolerze LPC2378 zawierającym procesor ARM7TDMI-S, realizowanym w 32-bitowej architekturze RISC. Architektura mikrokontrolera określona jest wokół dwóch magistrali: zaawansowaną magistralę wysokiej wydajności AHB, służącą do szybkiej komunikacji z pamięcią zewnętrzną oraz wbudowanymi peryferiami, oraz zaawansowaną magistralę peryferyjną APB, służącą do komunikacji z pozostałymi urządzeniami peryferyjnymi.
Wyświetlacz zastosowany w ćwiczeniu jest wyświetlaczem matrycowym, który zawiera moduł kontrolera i układ wykonawczy wykonany w technologii LSI, pozwalający wyświetlać znaki alfanumeryczne i symbole graficzne. Wyświetlacz może współpracować z mikrokomputerem jednoukładowym lub mikroprocesorem z szyną danych cztero- lub ośmiobitową. Wyświetlacz wyposażony jest również w wewnętrzną pamięć RAM i ROM.
Kod programu
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz