Realizacja mikroprocesora w układach CPLD-sprawozdanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 819
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Realizacja mikroprocesora w układach CPLD-sprawozdanie - strona 1 Realizacja mikroprocesora w układach CPLD-sprawozdanie - strona 2 Realizacja mikroprocesora w układach CPLD-sprawozdanie - strona 3

Fragment notatki:

Systemy wybudowane
Sprawozdanie: Realizacja mikroprocesora w układach CPLD Wstęp teoretyczny Podczas laboratorium zapoznaliśmy się z obsługą oraz zasadą działania układów programowalnych. Naszym zadaniem było napisanie programu w ASEMBLERZE, który polegał na sekwencyjnym zapalaniu się diod.
Głowna idea CPLD polegała na umieszczeniu kilku mniej złożonych struktur typu PAL/PLA w jednym układzie i umożliwieniu wzajemnych połączeń między nimi za pomocą tzw. matrycy połączeń.
Poszczególne wyprowadzenia pełniące funkcje portów We/Wy mogą być konfigurowane w szerokim zakresie do pracy z rożnego rodzaju sygnałami oraz z rożnymi napięciami zarówno w trybie wejścia jak i wyjścia. Wejścia mogą być skonfigurowane do pracy z napięciami 1,5 V; 1,8 V; 2,5 V oraz 3,3 V. Ponadto w celu ochrony przed szumem mogą być dołączone do przerzutnika Schmitta. Kod programu
Omówienie zadania:
Diodę zapalamy poprzez port LED_port, podając na niego sygnał niski na odpowiednim bicie, tzn: OUTPUT s7, LED_port CALL delay LOAD s7, EF Powyższy fragment kodu prezentuje sposób zapalania jednej z diod, tutaj akurat pierwsza z prawej: 1110 1111 - to liczba EF Pierwsze cztery bity portu LED_port odpowiedzialne są za sterowanie diodami, natomiast najmłodsze cztery odpowiadają sterowaniu wyświetlaczami siedmiosegmentowymi.
Wnioski
- Układ działa zgodnie z oczekiwaniami
- Drobne problemy przysparzała mała pojemność pamięci sprzętu
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz