ARM 7-obsługa przetwornika A/C-sprawozdanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 91
Wyświetleń: 1659
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
ARM 7-obsługa przetwornika A/C-sprawozdanie - strona 1 ARM 7-obsługa przetwornika A/C-sprawozdanie - strona 2 ARM 7-obsługa przetwornika A/C-sprawozdanie - strona 3

Fragment notatki:

Systemy wybudowane
Sprawozdanie: ARM 7 - obsługa przetwornika A/C Wstęp teoretyczny Podczas laboratorium zapoznaliśmy się z obsługą oraz zasadą działania potencjometru.
Naszym zadaniem było napisanie programu w języku C, który za pomocą potencjometru będzie zwiększał i zmniejszał wartość wyświetlaną na LCD.
Potencjometr jest to opornik, który umożliwia użytkownikowi zmianę rezystancji. Zmiany tej dokonuje się poprzez zmianę położenia styku na ścieżce oporowej.
Przetwornik , z którego korzystaliśmy podczas laboratoriów jest urządzeniem 10 bitowym. Obsługiwany jest przez piny AD0, które stanowią wejścia analogowe konwertera, na których umieszczone jest napięcie wejściowe. Timer służy do zliczania taktów zegara sprzętowego (PCLK), lub zegara zewnętrznego. W zadaniu układ czasomierza/licznika posłużył do konwertowania sygnału analogowego z potencjometru co określony interwał czasu. Mikrokontroler LPC2378 posiada cztery takie układy. Do rozwiązania postawionego w niniejszym laboratorium zadania zastosujemy układ czasomierza o numerze 0 (Timer0).
Kod programu


(…)

… po wcześniejszym uzupełnieniu kodu z instrukcji. Linijki 140-151 zawierają obsługę przerwań. Aktualny stan przetwornika analogowo-cyfrowego przepisywany jest do zmiennej AC_odebr. Zmienna ta zostaje odpowiednio skalowana w głównej pętli aby wynik w sposób przejrzysty wyświetlić na LCD. W zależności od wartości zmiennej AC_odebr w drugiej linii wyświetlacza LCD wyświetlany jest graficzny pasek zbudowany ze znaku…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz