Analiza strategiczna przedsiebiorstwa - komputery - wartość sprzedanych wyrobów

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Analiza strategiczna przedsiebiorstwa - komputery - wartość sprzedanych wyrobów - strona 1 Analiza strategiczna przedsiebiorstwa - komputery - wartość sprzedanych wyrobów - strona 2 Analiza strategiczna przedsiebiorstwa - komputery - wartość sprzedanych wyrobów - strona 3

Fragment notatki:

ANALIZA STRATEGICZNA PRZEDSIĘBIORSTWA „YYY” WSTĘP Gospodarka rynkowa zmusza przedsiębiorstwa do ciągłego poszukiwania sposobów optymalizacji działalności. Ważne są nie tylko wyniki, jakie w danym okresie czasu osiąga dana firma, ale także perspektywy, jakie czekają ją w przyszłości. Przedsiębiorstwo, które się nie rozwija, nie podąża za trendami w gospodarce jest skazane na klęskę. Przedstawiany projekt ma na celu ukazanie jednej z możliwych dróg na drodze do sukcesu firmy. Wprawdzie na pierwszy rzut oka może się on wydawać nieefektywny, jednakże w długim okresie czasu przyniesie on wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa.
Jest to projekt, ukierunkowany na rozwój przedsiębiorstwa, rozszerzenie rynku zbytu swoich produktów. Jego struktura przedstawia się następująco:
Rozdział pierwszy poświęcony jest ogólnej charakterystyce firmy i przedmiotowi jej działania. W rozdziale drugim dokonana została ocena ekonomiczno - finansowej sytuacji przedsiębiorstwa, która oparta została na analizie wskaźnikowej, pod kątem możliwości realizacji projektu.
Rozdział trzeci poświęcony jest proponowanym wariantom działania przedsiębiorstwa oraz opisem wariantu najbardziej optymalnego. ROZDZIAŁ I CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIEBIORSTWA Przeds tawienie firmy. Obiektem rozważań przedmiotowej pracy jest firma „YYY” zajmująca się montażem zestawów komputerowych. Firma działa od 3 lat i dostarcza zestawy komputerowe głównie na rynek regionalny.
Jest to osoba prawna działająca w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą „YYY”. Firma ta została założona w styczniu 1998 roku, działającą na podstawie obowiązującego prawa, a także Statutu i wewnętrznych regulaminów. Firma ma swoją siedzibę w miejscowości Włoszczowa przy ulicy Piłsudskiego 55. Głównym i jedynym właścicielem wszystkich udziałów jest P. Aleksander Kowal pełniący funkcje dyrektora administracyjnego. Firma zatrudnia ogółem 20 osób, na następujących stanowiskach:
dyrektor handlowy, dyrektor administracyjny,
księgowy,
kierownik działu montażu komputerów,
sekretarka,
sprzedawca podzespołów komputerowych,
sprzedawca zestawów komputerowych,
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz