Amerykańskie czasopisma prestiżowe-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 77
Wyświetleń: 756
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Amerykańskie czasopisma prestiżowe-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

AMERYKAŃSKIE CZASOPISMA PRESTIŻOWE.
Time- Założony został przez Henry Luce'a w 1923 roku, stając się główną częścią koncernu Time Inc. Magazyn ten od początku miał służyć tzw. dziennikarstwu interpretacyjnemu, którego zadaniem było nie tylko informowanie, ale i objaśnianie złożonych problemów współczesności. Obecnie jego nakład sięga około 5 milionów egzemplarzy. Znaczną część każdego numeru tygodnika zajmują materiały międzynarodowe pochodzące od rozbudowanej sieci własnych korespondentów. Posiada edycje zagraniczne. Newsweek- Założony jako tygodnik w 1933 roku przez Thomasa Martyna. Obecnie stanowi część Washington Post Company. Główny rywal Time w kategorii magazynów informacyjnych, bardzo go zresztą przypominający. Obydwa tygodniki są bogato ilustrowane fotografią reporterską, często ukazującą zdarzenia w sposób naturalistyczny. Posiada liczne wydania obcojęzyczne. Osiąga nakład około 3 milionów egzemplarzy.
US News & World Report- Tygodnik ten powstał w 1948 roku, ale jego rodowód jest znacznie dłuższy, bowiem sięga 1926 roku kiedy to pojawił się The United States Daily publikujący dokumenty rządowe. Drogą późniejszych przekształceń i fuzji z innymi tytułami narodził się obecny magazyn ilustrowany o nieco większym formacie niż Time i Newsweek. W 1984 roku stał się on własnością potentata prasowego- Mortimera B. Zuckermana. Głównym założeniem pisma jest obiektywizm przedstawiania zdarzeń, zaś wiodącym tematem- sprawy ekonomiczne nie tylko Stanów Zjednoczonych. Nakład przekracza 2 miliony egzemplarzy. Readers Digest- To jeden z największych i najbardziej znanych magazynów amerykańskich. Założony został w 1922 roku przez de Witt Wallace'a jako czasopismo przedrukowujące najciekawsze pozycje z innych pism. Od 1933 zaczął zamieszczać własne teksty. Jego specjalnością są sprawy interesujące przeciętnego człowieka jak: zdrowie, ekologia, nauka, postęp techniczny itp. Nakład na całym świecie to 23 miliony egzemplarzy, w samych Stanach 11 milionów.
Magazyny „Quality”- Wiele magazynów amerykańskich należy do kategorii tzw. „quality and opinion”, adresowanych do szczególnie wymagających odbiorców, zainteresowanych różnymi dziedzinami sztuki, kultury, literatury, ale także sprawami społecznymi. Magazyny takie odgrywają ogromną rolę w życiu kulturalnym USA, stanowią platformę do dyskusji, kształtują opinie w kwestiach artystycznych. Są to magazyny takie jak: New Yorker, Harper's, New Lander, Atlantic, Foreign Affairs, Atlantic. ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz