Brytyjskie czasopisma prestiżowe-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 819
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Brytyjskie czasopisma prestiżowe-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

BRYTYJSKIE CZASOPISMA PRESTIŻOWE.
Do czasopism stojących na wysokim poziomie, o stabilnej pozycji na rynku możemy zaliczyć: społeczno-kulturalny The Spectator, polityczno-informacyjny The Music Journal, gospodarczo-polityczny The Economist. The Economist- Założony w 1843 roku, od lat cieszy się opinią prestiżowego magazynu o międzynarodowej renomie. Nakład przekracza 0.5 miliona egzemplarzy, a czytelnicy to wpływowi ludzie ze świata biznesu i polityki. Pismo jest własnością The Economist Newspapers Ltd. i jest najbardziej znanym i cenionym na świecie brytyjskim magazynem polityczno-informacyjnym o gospodarczym profilu. Na Wyspach Brytyjskich nie istnieje naśladowca amerykańskiego tygodnika Time czy też Newsweek. Jego funkcję w dużym stopniu realizują bowiem prestiżowe gazety niedzielne.
The Sunday Telegraph- Ponad 600-tys. gazeta, ciesząca się znacznie mniejszą popularnością niż jej siostrzany tytuł (Daily Telegraph).
The Independent on Sunday- Równie popularna jak dziennik, lecz równocześnie najmniejsza - jeśli chodzi o nakład - z ogólnokrajowych brytyjskich gazet niedzielnych (ok. 350 tys. egz.).
The Sunday Times- Niezależny, umiarkowanie konserwatywny tytuł założony w 1821 roku. Nazwa pisma może stwarzać mylne wrażenie, że jest ono niedzielną kontynuacją dziennika The Times. Jednak są własnością tego samego właściciela (Murdocha) dopiero od 1966 roku. Obie gazety zachowują względem siebie pełną autonomie. Nakład The Sunday Times wynosi ponad 1.2 mln egz.
The Observer- Ostatnia z prestiżowych gazet niedzielnych. Założony w 1791 roku. Publikowany w nakładzie niemal półmilionowym, zmniejsza jednak systematycznie, od lat, swój udział w rynku gazet niedzielnych.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz