akie osoby obowiązuje kwarantanna - omówienie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 651
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
akie osoby obowiązuje kwarantanna - omówienie - strona 1

Fragment notatki:

Jakie osoby obowiązuje kwarantanna
Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne opierają się na wielu strategiach. Dwie z tych strategii to izolacja i kwarantanna. Obie są procedurami powszechnie stosowanymi w zakresie
zdrowia publicznego i obie mają na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa, że osoby zakażone zarażą innych. Obie strategie mogą zostać wprowadzone dobrowolnie lub nakazane przez władze ds. zdrowia publicznego. Obie strategie różnią się w sposobie izolacji, pierwszą stosuje się wobec osób, o których wiadomo, że są chore, natomiast kwarantannę stosuje się wobec tych osób, które zostały wystawione na ryzyko zakażenia chorobą i w związku z tym mogą, ale nie muszą, zachorować.
Kwarantanna: dla osób, które miały kontakt z chorymi zakaźnie, ale nie są chore
Kwarantanna ma za zadanie odseparowanie i ograniczenie przepływu osób, które miały kontakt z czynnikami zakaźnymi, lecz jeszcze nie zachorowały i mogą być roznosicielami chorób zakaźnych. Kwarantanna może być zastosowana, gdy:
- Osoba lub określona grupa ludzi miała kontakt z chorobą szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną,
- Środki niezbędne do opieki nad osobami poddanymi kwarantannie są dostępne, - Środki do zastosowania i kontynuowania kwarantanny oraz zapewnienia podstawowych usług są dostępne.
Kwarantanna obejmuje szereg strategii mających na celu ograniczenie szerzenia się zakażeń i chorób zakaźnych, które mogą być stosowane pojedynczo lub grupowo, włączając:
Krótkoterminowe, dobrowolne zatrzymanie w domu.
Ograniczenie podróży osób, które mogły zostać narażone na zakażenie. Ograniczenie dotyczące przejścia z i do strefy zagrożenia.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz