Administracja - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 56
Wyświetleń: 973
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Administracja - wykład - strona 1

Fragment notatki:

.Administracja - najogólniej administracja to wszelka zorganizowana działalność zmierzająca do osiągnięcia pewnych celów. Jest to trwała, celowa i planowa. (np. adm. Domu, przedsiębiorstwa. Zakładu)
. Administracja publiczna - jest to przedmiotowe ujecie administracji. jest ona postrzegana w kategorii działalności o charakterze celowym i trwałym działalność zorientowana na osiąganych celach. administracja w ujęciu podmiotowym - czyli organizacyjnym, jako struktury składającej się z organów administracyjnych i innych jednostek adm. administracja w ujęciu przedmiotowym -czyli materialnym jako działalność o charakterze administracyjnym, wykonywanej przez państwo lub wskazane przez państwo podmioty.
administracja publiczna w ujęciu formalnym - (funkcjonalnym) cała działalność wykonywana przez podmioty adm. Bez względu na to czy ma ona charakter adm. Czy tez nie. administracja publiczna w ujęciu negatywnym - czyli wszystko to co nie jest ani ustawodawstwem, ani sadownictwem.
administracja w ujęciu pozytywnym - czyli działalność organizatorska państwa.
adm. w ujęciu podmiot-przedmiot - zespół działań, czynności i przedsięwzięć organizatorskich i wykonawczych prowadzonych na rzecz realizacji interesu publicznego przez różne podmioty, organy i instytucje na podstawie ustawy i w określonych prawem formach. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz