To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
ZGODA NA ZAMNKIĘCIE OBIEKTU UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW WYDOBYWCZYCH
Zamknięcie obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych lub jego części wymaga zgody właściwego organu, w drodze decyzji, po przeprowadzeniu przez właściwego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska kontroli w miejscu prowadzenia działalności mającej na celu sprawdzenia stanu faktycznego wynikającego ze sprawozdań o wynikach monitoringu oraz programu gospodarowania odpadami wydobywczymi.
Zgodnie z art. 40 ust. 1 ustawy o odpadach wydobywczych (Dz. U. z 2008 r. Nr 138, poz. 865) organem właściwym w sprawach odpadów wydobywczych jest:
marszałek województwa dla:
przedsięwzieć, dla których koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie, wydobywanie kopalin ze złóż udziela minister właściwy do spraw środowiska lub marszałek województwa,
instalacji do przerobu kopalin wydobywanych ze złoża metodą podziemną o przerobie nie mniejszym niż 100 000 m3,
obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych mogących przyjmować nie mniej niż 10 ton odpadów na dobę lub o całkowitej pojemności nie mniejszej niż 25 000 ton;
wojewoda - dla przedsięwzięć i zdarzeń na terenach zamkniętych;
starosta - w pozostałych przypadkach.
W przypadku prowadzenia w tym samym miejscu przedsięwzięć, o których mowa w ww. pkt 1 i 3, organem właściwym jest marszałek województwa.
Właściwość miejscową właściwego organu ustala się według miejsca prowadzenia działalności posiadacza odpadów wydobywczych.
Posiadacz odpadów prowadzący obiekt unieszkodliwiania odpadów wydobywczych składa do właściwego organu wniosek o wydanie zgody na zamknięcie obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych zawierający następujące dane:
imię i nazwisko oraz adres zamieszkania lub nazwę i adres siedziby posiadacza odpadów prowadzącego obiekt unieszkodliwiania odpadów wydobywczych;
lokalizację obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych;
klasyfikacj ę obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych;
dokumenty potwierdzające posiadanie gwarancji finansowej lub jej ekwiwalentu;
opis sposobu zamknięcia obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych lub jego części, w tym działania związane z jego realizacj ą;
datę zaprzestania składowania odpadów wydobywczych w obiekcie unieszkodliwiania odpadów wydobywczych;
harmonogram realizacji działań dotyczących zamknięcia obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych;
harmonogram działań związanych z rekultywacją terenu;
sprawowanie nadzoru nad zrekultywowaniem obiektem unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.
Do przedmiotowego wniosku, posiadacz odpadów załącza decyzję zatwierdzającą program gospodarowania odpadami wydobywczymi oraz projekt zamknięcia obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych oraz rekultywacji terenu.
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)