Zbrojenia konstrukcji na plac budowy - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 1211
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zbrojenia konstrukcji na plac budowy - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

WYKONYWANIE ZBROJENIA KONSTRUKCJI NA PLACU BUDOWY
Obejmuje następujące działania:
kontrola stanu stali
przygotowanie elementów zbrojenia
montaż zbrojenia w deskowaniu (formie)
odbiór zbrojenia
Kontrola stanu stali w zakresie:
- uszkodzeń chemicznych i mechanicznych (niedopuszczalne wżery, karby itp.)
- korozji powierzchniowej ( niedopuszczalna zendra powierzchniowa osłabiająca przyczepność - konieczne czyszczenie)
Przygotowanie elementów zbrojenia może odbywać się na placu budowy lub gotowe elementy mogą być dostarczane z wyspecjalizowanej wytwórni (zbrojarni)
Obejmuje: prostowanie, cięcie, gięcie, łączenie na zimno i gorąco prętów, siatek i szkieletów zbrojeniowych, ewentualnie montaż do zbrojenia wkładek dystansowych.
Szkielet zbrojeniowy wykonywany poza deskowaniem powstaje na szablonach, które zapewniają zgodny z projektem kształt szkieletu i rozmieszczenie prętów.
Montaż zbrojenia w deskowaniu (formie)
Montaż zbrojenia rozpoczyna się po odbiorze deskowania # gotowe szkielety przestrzenne i wielkowymiarowe siatki umieszcza się w deskowaniu przy pomocy żurawia # pojedyncze pręty umieszczane się w deskowaniu ręcznie, łącząc je w szkielet już w deskowaniu (np. konstrukcje płytowe); w przypadku ścian deskowanie może być zmontowane tylko jednostronnie i na jego powierzchni wyznacza się prawidłowe położenie prętów; po zmontowaniu zbrojenia montuje się pozostałą część deskowania.
# stabilizacja zbrojenia w deskowaniu - służą do tego wkładki dystansowe z tworzywa sztucznego, betonu lub zaprawy, najczęściej mocowane do zbrojenia przed jego umieszczeniem w deskowaniu.
Rolą wkładek dystansowych jest zapewnienie, aby zbrojenie nie przemieściło się pod wpływem układania mieszanki betonowej i wibrowania, zabezpiecza także wiotkie pręty przed ugięciem się pod ciężarem własnym. Efektem jest prawidłowa praca zbrojenia pod obciążeniem oraz zapewnienie wymaganej otuliny.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz