To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Zasady sporządzania krzywej sum czasów trwania przepływów wraz z przepływami wyższymi.
1.Tworzymy tabelę częstości i czasy trwania stanów wody
Częstość i częstotliwość określa siew w przedziałach stanów wody o szerokości ∆H zależnych od amplitud stanów wody ( najczęściej przyjmuje się ∆H=10cm). Odkładając w układzie osi współrzędnych prostokątnych na osi poziomej`- obliczone wartości częstości, a na osi poziomej- wartości stanów wody, otrzymuje się wykres rozkładu częstości. Wykresy częstości stanów wody a) histogram ; b)- diagram 2. Sumowana częstość stanów wody
a) Do sporządzenia tego wykresu potrzebna jest znajomość liczby wystąpień stanów wody o wartościach wyższych lub równych pewnemu stanowi granicznemu, zwanego stanem okresowym, lub o wartościach niższych od tego stanu. b) Sumowane częstości określa się najczęściej w tabeli ( przykład w tabeli powyżej). c) Sumując częstości od przedziałów o wyższych wartościach stanów do przedziałów o niższych wartościach, otrzymuje się czasy trwania wraz ze stanami wyższymi, a przy odwrotnym kierunku sumowania- czasy trwania wraz ze stanami niższymi.
d) Na podstawie wyników sumowania wykonuje się wykresy sumowanych częstości. e) Na osi poziomej odcina się sumowane częstości, wyrażone w liczbach bezw. lub procentach, bądź też czasy trwania, wyrażone w dniach, na osi pionowej odcina się graniczne wartości przedziałów stanów wody.
f) Przy sumowaniu wraz ze stanami wyższymi. Sumowane wartości odnosi się do dolnej granicy przedziału, natomiast przy sumowaniu wraz z niższymi stanami- do granicy górnej.
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)