Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Historia sztuki, Uniwersytet Warszawski, Warszawa.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 1001
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Historia sztuki, Uniwersytet Warszawski, Warszawa.  - strona 1

Fragment notatki:

Studia II stopnia
Notatka zawiera wymagania kwalifikacyjne na studia uzupełniające magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Plik ten pochodzi z rekrutacji na kierunek historia sztuki.

Historia sztuki, stacjonarne drugiego stopnia
Zasady kwalifikacji
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku.
Maksymalna możliwa liczba punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi 100, z czego: 75 proc. stanowi wynik rozmowy kwalifikacyjnej, a 25 proc. - przeliczenie średniej z toku studiów wg następującego schematu:
- 4,5-5,0 - 25 pkt.
- 4,0-4,49 - 20 pkt.
- 3,5-3,99 - 15 pkt.
- 3,0-3,49 - 10 pkt.
Rozmowa kwalifikacyjna dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami badawczymi kandydata /planowaną przez kandydata pracą magisterską. Oceniana jest umiejętność posługiwania się terminologią historii sztuki, znajomość jej najważniejszych metod, jak również podstawowej literatury, w zakresie wskazanego przez kandydata kierunku zainteresowań. Kandydat przygotowuje konspekt wybranego przez siebie zagadnienia dotyczącego zainteresowań kandydata lub projektu pracy magisterskiej wraz z literaturą dotyczącą przedmiotu jego zainteresowań, który jest podstawą dla przeprowadzenia rozmowy.
Punktacja rozmowy kwalifikacyjnej - kryteria oceny (maksymalne liczba punktów: 75):
- posługiwanie się terminologią historii sztuki i znajomość jej najważniejszych metod: 0-20 pkt;
- przygotowanie konspektu wraz ze wstępną bibliografią: 0-20 pkt;
- rozmowa na temat projektu badawczego/planowanej pracy magisterskiej kandydata 0-35 pkt.
Przy sporządzaniu listy osób zakwalifikowanych na studia brani są pod uwagę wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali min. 60 proc. ogólnej liczby punktów.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Limit miejsc: 5
Forma egzaminu: rozmowa kwalifikacyjna
Zagadnienia egzaminacyjne: zagadnienia związane z zainteresowaniami badawczymi kandydata /planowaną przez kandydata pracą magisterską
Oceniana jest umiejętność posługiwania się terminologią historii sztuki, znajomość jej najważniejszych metod, jak również podstawowej literatury. Kandydat przygotowuje konspekt wybranego przez siebie zagadnienia wraz z literaturą dotyczącą przedmiotu jego zainteresowań, który jest podstawą dla przeprowadzenia rozmowy.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz