zarządzanie strategiczne

Nasza ocena:

4
Pobrań: 56
Wyświetleń: 1169
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
zarządzanie strategiczne - strona 1

Fragment notatki:

Zawartość notatki jest następująca: charakterystyka przedsiębiorstwa, misja firmy, cele strategiczne, styl zarządzania, struktura firmy, analiza otoczenia dalszego przedsiębiorstwa (pest), analiza otoczenia bliższego wg portera, wielkość i struktura sektora, groźba pojawienia się nowych konkurentów, groźba pojawienia się nowych substytutów, siła oddziaływania dostawców, siła oddziaływania odbiorców, analiza kluczowych czynników sukcesu (kcs), analiza mapy grup strategicznych, ocena strategicznej pozycji przedsiębiorstwa (analiza swot), lojalność klientów, zysk, przewodzenie na rynku, rozwój, zaangażowanie pracowników, zdolności przywódcze, obywatelstwo świata, analiza tendencji w otoczeniu, scenariusz optymistyczny, scenariusz pesymistyczny.

Akademia Górniczo - Hutnicza
Wydział Zarządzania
Kierunek: Zarządzanie
Specjalność: Marketing
Praca zaliczeniowa z przedmiotu:
ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE
Opiekun naukowy:
KRAKÓW ROK 2009
Spis treści
Wprowadzenie 3
Charakterystyka przedsiębiorstwa 5
Misja firmy……………………………….………………………………………..5
Cele strategiczne…………………………………………………………….….…5
Styl Zarządzania……………………………………….………..………………...7
Struktura firmy………………………………………………………………..…...8
Analiza otoczenia dalszego przedsiębiorstwa (PEST)…………………....10
Analiza otoczenia bliższego wg Portera……………………………….….17
Wielkość i struktura sektora…………………………………………...……….....17
Groźba pojawienia się nowych konkurentów………………………………….......18
Groźba pojawienia się nowych substytutów…………………………………..…...19
Siła oddziaływania dostawców…………………………………….…..…………..21
Siła oddziaływania odbiorców………………………….……………………...…..23
Analiza kluczowych czynników sukcesu (KCS)…………..………..……..24
Analiza mapy grup strategicznych…………………..…………………..….27
Ocena strategicznej pozycji przedsiębiorstwa (analiza SWOT)………..….31
Podsumowanie………………………………………………………….......32
I. Wprowadzenie
Zarządzanie strategiczne jest rozumiane jako proces informacyjno-decyzyjny, który jest wspomagany funkcjami planowania, organizacji, motywacji i kontroli. Jego celem jest rozstrzyganie o kluczowych problemach działalności przedsiębiorstwa, o jego przetrwaniu i rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływań otoczenia i węzłowych czynników własnego potencjału wytwórczego. Zarządzanie strategiczne jest zorientowane z jednej strony na działalność globalną, a z drugiej na szczególnie newralgiczne sfery działalności, które ze względu na swoją wyjątkowość mają zasadnicze znaczenie dla całej firmy. Ten podział został przyjęty ze względu na to, że kluczowe problemy działalności przedsiębiorstwa dotyczą podstawowych dziedzin aktywności całej firmy oraz wyodrębnionych w niej strategicznych jednostkach. Celem pracy jest określenie uwarunkowań związanych z doborem określonej strategii dla analizowanej organizacji jaką jest Hewlett Packard Polska w sektorze notebooków.


(…)

otwartych drzwi - otwartych pomieszczeń i biur - aby stworzyć atmosferę zaufania i wzajemnego zrozumienia. Polityka ta zachęca pracowników do omawiania problemów z kierownictwem bez obawy o zastosowanie środków odwetowych lub inne niekorzystne reperkusje.
2.4 Struktura firmy
Skład zarządu Hewlett Packard Polska
Prezes zarządu: Andrzej Dopierała, dyrektor działu sprzedaży komputerów osobistych i urządzeń…
…, że jest to najcieńszy laptop na świecie. W najcieńszym miejscu jego grubość wynosi 0,4 cm., a w najgrubszym 1,94 cm. Obecnie najdroższy sprzęt na rynku.
Palmtop (komputer kieszonkowy) - mały, przenośny komputer osobisty. Mniejszy od laptopa - z powodzeniem mieści się w dłoni lub w kieszeni. Palmtopy są komputerami programowalnymi - można w nich instalować oprogramowanie, np. pobrane lub zakupione w Internecie…
… je jak wystrój wnętrza. Niestety sprzęt jest bardzo kosztowny, przez co jest poza zasięgiem dla potencjalnych użytkowników.
Netbook, mini-komputer przenośny - odpowiednik notebooka, charakteryzuje się miniaturyzacją (8” - 10”) oraz wytrzymałością baterii (około 8 godz.). Mobilny, wygodne do pracy podczas podróży, nadający się głównie do prac biurowych. Niestety obecne netbooki są drogie, mają słabą wydajność i przegrywają ze swoimi konkurentami w gronie osób dla których liczy się komfort pracy, oraz osiągi sprzętu.
Tablety PC - przenośny komputer osobisty. Jest to urządzenie wzorowane na notebookach. Dodano do niego jednak cechę znaną z ich mniejszych braci palmtopów - ekran dotykowy. Przekątne w tabletach są mniejsze niż w notebookach np. 12 lub 14 cali, jednakże pozostałe ich parametry (prędkość taktowania…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz