Zarządzanie normatywne, omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 245
Wyświetleń: 2114
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zarządzanie normatywne, omówienie - strona 1

Fragment notatki:

Zarządzanie normatywne - zorientowane na kryterium zabezpieczenia zdolności przetrwania i rozwoju przedsiębiorstwa, w warunkach nasilających się konkurencji.
Zarządzanie operacyjne - zorientowane jest na realizację i kontrolę podejmowanych działań oraz czynności w przedsiębiorstwie. Zadaniem z.o. jest odpowiednie zabezpieczenie bieżących zdolności finansowych oraz możliwie najkorzystniejsze, w sensie ekonomicznym, wykorzystanie istniejącego potencjału tworzenia wartości (efektów).
Zarządzanie strategiczne - orientacja na tworzenie potencjału przyszłych efektów i korzyści. Zadaniem z.s. jest rozpoznanie, tworzenie i zabezpieczenie w sensie dyspozycyjności w aspekcie długo- i średnio-terminowym, odpowiednich realnych przesłanek w przedsiębiorstwie, umożliwiających realizację celów strategicznych.
ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE - Orientuje proces podejmowania decyzji i kształtowania systemu log. i całego przeds. na przyszłe działania długofalowe i potencjalne efekty Zarządzanie zintegrowane - całościowa koncepcja, obejmująca sprzężone procesy zarządzania na wszystkich szczeblach jego struktury, tj. na szczeblu zarządzania operacyjnego, strategicznego i normatywnego. Zarządzanie na poszczególnych szczeblach różni się z uwagi na strukturę funkcji (zadań), stopień kompleksowości, jak również kryteria zarządzania.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz