Wyłączenie członka organu kolegialnego

Nasza ocena:

3
Pobrań: 63
Wyświetleń: 952
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wyłączenie członka organu kolegialnego - strona 1

Fragment notatki:

Wyłączenie członka organu kolegialnego. Następuje z tych samych przyczyn, co wyłączenie pracownika ; * SKO: Członek SKO podlega wyłączeniu od udziału w postępowaniu w sprawie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, jeżeli brał udział w wydaniu decyzji objętej wnioskiem. W przypadku, gdy zostanie uprawdopodobnione istnienie innych okoliczności (niewymienionych w katalogu przyczyn w art. 24 §1), które mogą wywołać wątpliwości co do bezstronności członka organu kolegialnego  o wyłączeniu postanawia przewodniczący organu kolegialnego lub organu wyższego stopnia:
- na wniosek członka organu kolegialnego,
- na wniosek strony,
- z urzędu.
Jeżeli wskutek wyłączenia członków organu kolegialnego organ ten stał się niezdolny do podjęcia uchwały z braku wymaganego quorum  sprawę załatwia organ wyższego stopnia - może on jednak do jej załatwienia wyznaczyć inny podległy sobie organ (Stosuje się tu odpowiednio art. 26 §2).
* SKO: Jeżeli SKO wskutek wyłączenia jego członków nie może załatwić sprawy  minister właściwy do spraw administracji publicznej, w drodze postanowienia, wyznacza inne samorządowe kolegium odwoławcze
(taka sytuacja zaistnieje tylko wtedy, gdy z powodu wyłączeń członków, nie będzie można wyznaczyć trzyosobowego składu orzekającego).
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz