Wykład - sygnalizatory wykorzystywane dla jazdy

Nasza ocena:

3
Pobrań: 70
Wyświetleń: 532
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład - sygnalizatory wykorzystywane dla jazdy - strona 1

Fragment notatki:

Jakie sygnalizatory wykorzystywane są dla jazd: pociągowych, manewrowych? Jazda manewrowa:
Sygnalizatory manewrowe - stosuje się je do podawania sygnałów dla manewrów. Sygnalizatorami manewrowymi są: - tarcze manewrowe kształtowe (Rys. 4.3) lub świetlne (Rys. 4.12); - semafory stacyjne (z wyjątkiem semaforów wjazdowych), jeżeli stosuje się na nich sygnał „Jazda manewrowa dozwolona” Ms2 (semafor taki posiada pod tabliczką z nazwą semafora dodatkową tabliczkę z literą „m”); - tarcze rozrządowe.
Tarcze manewrowe stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba sygnalizowania zorganizowanych jazd manewrowych, (gdy w danej grupie pracuje więcej niż jedna lokomotywa manewrowa, gdy manewry przecinają tory główne, w miejscach, gdzie rozpoczyna się jazda manewrowa: z żeberka, z toru postojowego, z lokomotywowni, z wagonowni, z bocznicy itp.).
Jazda pociągowa:
Są to przede wszystkim semafory, a poza tym wszystkie inne elementy, które nie zostały zaliczone do sygnalizatorów jazd manewrowych i rozrządu.


(…)

… taki posiada pod tabliczką z nazwą semafora dodatkową tabliczkę z literą „m”); - tarcze rozrządowe.
Tarcze manewrowe stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba sygnalizowania zorganizowanych jazd manewrowych, (gdy w danej grupie pracuje więcej niż jedna lokomotywa manewrowa, gdy manewry przecinają tory główne, w miejscach, gdzie rozpoczyna się jazda manewrowa: z żeberka, z toru postojowego…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz