Wykład (15)

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 637
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład  (15) - strona 1 Wykład  (15) - strona 2

Fragment notatki:

14. Opisz jakie fizyczne i psychologiczne czynniki studiów należy zmienić aby poprawić wyniki osiągane przez studentów.
Naturalnie na wyniki osiągane przez studentów ma wpływ wiele czynników. Niewątpliwie są to warunki fizyczne jak bogate zaplecze naukowe, bibliotekę w której studenci mogą znaleźć materiały na interesujące ich tematy. Uważam że w dobie internetu żadna uczelnia nie może się obyć bez dobrze wyposażonej pracowni internetowej do której każdy student miał swobodny i nieograniczony dostęp, ponieważ internet daje ogromne możliwości rozwoju i poznania.
Chyba nie ma sensu pisać o tak podstawowych rzeczach jak dobre naświetlenie sal, dobre nagłośnienie czy odpowiednio obszerne pomieszczenia.
Szalenie ważne jest aby studenci mieli świadomość, że wykładowcy nie są wrogami, osobami podcinającymi skrzydła i za wszelką cenę „oblewającymi” studentów, a niestety takie przeświadczenie jest.
Zaganianie, brak czasu wykładowców powoduje że nie ma z nimi praktycznie żadnego kontaktu a ewentualne wyjaśnienia czy rozmowa odbywa się na korytarzu przed lub po wykładzie. Więc pozytywne stosunki z wykładowcami uważam za jedne z ważniejszych czynników które mają wpływ na wyniki osiągane przez studentów.
Nie mniej ważne jest tu administracja uczelni. Każdy student wie jak wygląda załatwienie jakiejkolwiek sprawy np. w dziekanacie, jest to bardzo nie miłe doświadczenie i po odwiedzeniu dziekanatu student idzie zdenerwowany na wykłady. Także niestety nie mamy wsparcia w wykładowcach i pracownikach uczelni polskich.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz