To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Warszawa Wola - stan: Wola - dzielnica Warszawy położona w zachodniej części miasta. Dawna dzielnica przemysłowa. Na Woli znajduje się wiele obiektów i terenów przemysłowych, często zaniedbanych, które obecnie są burzone, sporadycznie remontowane i przebudowywane w nowoczesne centra biurowe lub luksusowe powierzchnie mieszkalne. Według danych GUS z dnia 31.12.2009 r. dzielnica posiada powierzchnię 19,26 km² i liczy 137 692 mieszkańców [1] . Według danych Urzędu Dzielnicy Wola w lutym 2012 na Woli zameldowane było 128 895 osób osób na pobyt stały i 4 708 osób osób na pobyt czasowy [2] . Wola graniczytakimi dzielnicami Warszawy jak : Bemowo, Żoliborz , Śródmieście, Ochota i Włochy. Pełna lista osiedli to:
Ulrychów
Stare Jelonki - obecnie w ramach Ulrychowa
Koło
Moczydło jako mniejszy organizm miejski
Odolany
Nowolipki
Mirów
Młynów
Czyste
Powązki
Jelonki
Stare Jelonki Urząd dzielnicy Wola znajduje się na ul. al. Solidarności 90. Urząd Dzielnicy wykonuje zadania własne i zlecone z zakresu administracji publicznej, do których należy zaspokajanie potrzeb mieszkańców. W tym zakresie Urząd ze szczególną troską zapewnia pomoc osobom starszym, kobietom ciężarnym i osobom niepełnosprawnym. Inwestycje na Woli: (chociaż to chyba do perspektywy poprawy się kwalifikuje) Inwestycja Zielona Wola Wola posiada wyjątkowo dużo parków i terenów zieleni. Są to swoiste oazy spokoju i wytchnienia, ulubione miejsce spacerów, rekreacji i wypoczynku mieszkańców okolicznych osiedli. Mieszkańcy Woli mogą wybierać spośród 5 parków: Park na Moczydle , nazywany także Górką Moczydłowską, jest sztucznie usypanym wzniesieniem W przyszłości, w pobliżu parku usytuowana będzie siódma stacja II linii metra (u zbiegu ul. Górczewskiej i Al. Prymasa Tysiąclecia). Powstały projekty koncepcyjne dla kolejnych odcinków II linii metra, obejmujące 6 stacji na Woli, Pradze Północ i Targówku. Można już obejrzeć projekty trzech stacji odcinka zachodniego i trzech wschodnio-północnego II linii metra. We wrześniu miasto podpisało umowy na wykonanie projektów budowlanych dla poszczególnych odcinków. Oprócz stacji, obejmują one m.in. tunele szlakowe, tory odstawcze i komory do zawracania pociągów . Dzielnica Wola, mając na względzie istotną rolę jaką spełnia zieleń, postanowiła umieścić zadania inwestycyjne związane z terenami zielonymi w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2012-2014. Oprócz wspomnianych wcześniej modernizacji Parku im. E. Szymańskiego i Skweru M. Apfelbauma planowane jest również urządzenie terenu zieleni przy ul. Karlińskiego. Skwer Apfelbauma został zrewitalizowany w obrębie ulic Dzielnej, Pawiej i Smoczej. Celem inwestycji było podniesienie standardu funkcjonalnego i waloru przyrodniczego, poprawa waloru estetycznego i rekreacyjnego, a przede wszystkim stworzenie miejskiej przestrzeni przyjaznej szczególnie dla matek z dziećmi i osób chcących odpocząć wśród zieleni.
(…)
… z dziećmi i osób chcących odpocząć wśród zieleni. Środki przeznaczone na rewitalizacje tego skweru wyniosły ponad 2 mln złotych. To pozwoliło m.in. na wymianę całego podłoża, nowe nasadzenia zieleni, ustawienie nowej małej architektury z ławkami, oświetleniem, koszami na śmiecie. W ramach tej inwestycji powstał również Park Przygody - plac zabaw dla dzieci, zostały ustawione tam stoły do gier planszowych i gry w szachy zgodnie z tradycją tego miejsca. Jest bardzo kolorowo i nowocześnie.
Zrewitalizowany Park im. Ks. Janusza. Powstał nowy plac zabaw, ścieżki, zostały posadzone nowe drzewa i krzewy ozdobne. Plac ma powierzchnię 6000 m2. w zabawkami jest nawierzchnia syntetyczna i piaskowa, natomiast na alejkach spacerowych nawierzchnia żwirowa. Koszt realizacji inwestycji to 1150 000 zł …
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)