Urządzenia przekazywania informacji o pociągu PIP
Informacje o ruchu pociągów są przekazywane do centrum dyspozytorskiego z każdego posterunku objętego obszarem kontroli np. za pomocą urządzeń PIP lokalizowanych na każdym posterunku obsługiwanym miejscowo (ms) lub na posterunku, na którym zlokalizowana jest NZS w przypadku przyporządkowania do centrum okręgu zdalnego sterowania (zs).
Stanowisko dyżurnego ruchu obejmuje zestaw monitorów i klawiaturę. Na monitorze pokazana jest w umownej formie sytuacja ruchowa na posterunku i na szlakach. Poza obrazem podstawowym dyżurny może zażądać wyświetlenia dziennika ruchu, który jest tworzony automatycznie, a także uzyskać inne informacje, np. o zbliżaniu się pociągu spoza stacji sąsiednich, rozkład jazdy i niektóre raporty.
Informacje o ruchu pociągów mogą być wprowadzane do systemu półautomatycznie w wersji PIP-PA lub automatycznie w wersji PIP-AW. W przypadku wersji PIP-PA urządzenia PIP nie są sprzężone z urządzeniami nastawczy-mi. Wszystkie telegramy, których obieg stanowi istotę działania urządzeń wprowadza ręcznie dyżurny ruchu. Telegramy obejmują informacje zdefiniowane w instrukcji R1 i nieco zmodyfikowane na potrzeby zautomatyzowanej transmisji. W wersji PIP-AW jest realizowana automatycznie kontrola przejazdu i w jej wyniku odpowiednie telegramy generowane są automatycznie.
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)