Szumy i zakłócenia w układach elektronicznych sprawozdanie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 126
Wyświetleń: 2212
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Szumy i zakłócenia w układach elektronicznych sprawozdanie - strona 1

Fragment notatki:


AGH Laboratorium z Układów Elektronicznych
Marcin Śliwa Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja Grupa studencka: 6 Grupa ćwiczeniowa: 2 Szumy i zakłócenia w układach elektronicznych. Nr ćwiczenia: 2 1. Linie sił pola magnetycznego wokół cewki zasilanej prądem stałym. Rysunek na oddzielnej kartce
2. Różnice między polem wokół cewki zasilanej prądem stałym i zmiennym. Dla cewki zasilanej prądem stałym jak i zmiennym słuszna jest zasada prawej dłoni. Reguła ta określa kierunek pola wytworzonego wokół przewodnika, przez który płynie prąd. Dla prądu stałego kierunek pola jest stały, a dla prądu zmiennego wektor pola jest zmienny i zależy od kierunku zmieniającego się prądu. Dla pręta umieszczonego w stałym polu magnetycznym nie indukuje się na jego końcach SEM.
Natomiast dla zmiennego pola magnetycznego wytworzonego przez cewkę, przez którą płynie prąd zmienny wytwarza się siła SEM zgodnie z prawem indukcji Faradaya:
3. Mechanizm indukowania się prądu w przewodzie przez pole elektromagnetyczne. Prawo Faradaya jest stosowane w trzech różnych sytuacjach:
przewód i źródło są nieruchome, ale prąd wytwarzający pole jest zmienny
przewód porusza się w stałym polu elektromagnetycznym
przewód jest nieruchomy a wokół niego porusza się źródło pola
W przypadku 1 i 3: natomiast w przypadku 2: Rozważając pojedynczy zwój umieszczony w polu magnetycznym można stwierdzić, że wyżej wymienionych sytuacjach na końcach pojawi się różnica potencjałów. Siła działająca na ładunek jest siłą magnetyczną:
a praca:
Gdy q porusza się wzdłuż l 2 to W = 0.
Całkowita praca siły magnetycznej wynosi W = ql 1 l 2 Bωsinθ
SEM = BAωsin(ωt) ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz