Systemy kontrolne-opracowanie, V sem

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 644
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Systemy kontrolne-opracowanie, V sem - strona 1 Systemy kontrolne-opracowanie, V sem - strona 2

Fragment notatki:

Systemy kontrolne
Są one po to aby państwa silne wykonywały zobowiązania. Te systemy były też na podstawie systemu prakseologicznym. Są one oparte na środkach ujawniania ze sprawdzeniem tych informacji które są dostarczane przez państwa np. W dziedzinach praw człowieka, rozbrojeniowe, systemy rakietowe.
Demilitaryzacja jest to obowiązek usunięcie wszelkich urządzeń, budynków militarnych. Może być to terytorium państwowe bądź niepaństwowe. Może być częściowa gdy tylko część państwa bądź część niepaństwowej
może dotyczyć tylko pewnego rodzaju broń
a - nuklerana
b - biologiczna
c - neutronowa
ablo broń którego siła jest podobna.
Broń zwykła i broń konwencjonalna czyli klasyczna.
Zdemilitaryzowana całkowicie jest Antarktyka trakat z 1959 roku zakaz wszelki środków wojskowych inter alia zakazane są środki o charakterze wojskowym, bazy, próby broni, manewry. Nie wyklucza użycia sprzętu i personelu wojskowego ale tylko do celów pokojowych, badawczych.
Konwencja Welingtońska 1988
w antarktyce istnieje bardzo wiele kruszców, węgla, ropy dla tego bano się o degradacje ekologiczną. Protokół madoński do traktatu antarktycznego który ustanawia moratorium na 50 lat. Ten protokół uznaje antaktyke za światowy rezerwat służący pokojowi i nauce.
27 I 1967 traktat kosmiczny - określa jedynie pewne zasady postępowania w przestrzeni kosmicznej ma swoje pewne konwencje o ratowanie i powrocie kosmanautów. Konwencja o rejestracji obiektów kosmicznych. Rejestr obiektów wysyłanych w przestrzeń kosmiczną. Art 4 akapit 1 on ustanawia częściową demilitaryzacje w przestrzeni kosmicznej. Zakaz zamieszczania w tej przestrzeni obiektów zawierający broni masowej zagłady. Co się tyczy księżyca to ta stypulacja jest nie ma identyczna z art dotyczącym antarktyki. Zakaz manewrów, instalowania każdego rodzaju broni tylko do celów naukowych. Zakaz zawłaszczania przestrzeni kosmicznej do jakiejkolwiek okupacji. Nie można przestrzenią kosmiczną handlować nie jest ona niczyją własnością. Wszystkie państwa mogą badać wolność kosmiczną. Może otwarte terre usus publicum, są kwestie do tyczące nielegalnego handlu środkami psychotropowymi, zerwanie kabli rurociągów zerwanie przepisów na razie jesteśmy przy terytorium terra usus publicum. Poza zewnętrzną strefą12 milową terytorium nie można zamieszczać broni masowej zagłady. W obrębie 12 milowej strefy państwo może budować broń nuklearną.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz