System zarządzania bezpieczesńtwem komfortem i informacją - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 840
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
System zarządzania bezpieczesńtwem komfortem i informacją - wykład - strona 1 System zarządzania bezpieczesńtwem komfortem i informacją - wykład - strona 2 System zarządzania bezpieczesńtwem komfortem i informacją - wykład - strona 3

Fragment notatki:

Spis treści
ZAŁOŻENIA I CELE PROJEKTOWE
Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego systemu zarządzania bezpieczeństwem, komfortem i informacją dla wybranej rezydencji. Głównym celem projektu jest zapoznanie się z technikami projektowania, doboru sprzętu do założonych celów oraz przegląd dostępnych na rynku rozwiązań i wybór odpowiednich dla potrzeb realizowanego projektu. System komfortu i informacji dla wybranej rezydencji zostanie oparty na urządzeniach przeznaczonych do współpracy z Europejską Magistralą Instalacyjną - EIB oraz urządzeniach różnych producentów.
Informacje podstawowe odnośnie wybranej rezydencji:
Projekt domu jednorodzinnego „Jesion”
Pow. użytkowa 287.56 m2 Pow. zabudowy 245.56 m2 Kubatura 1230 m3 Szerokość działki 26.75 m
Dług. działki 28.60 m
Pow. dachu 413.00 m2 Wysokość budynku 8.91 m
Kąt nachylenia dachu 43°
Pokoje: 7
Garaż: 2
Piwnica: 0
Kominek: 1
Rodzaj poddasza: 1
Powierzchnia netto: 310.58
Duży komfortowy dom jednorodzinny zaprojektowany dla rodziny 4-7 osobowej, z możliwością wariantowego wygrodzenia mieszkania dla "seniorów". Dom zaprojektowano w kształcie litery L tak, aby zapewnić maksymalną ochronę i intymność dla dużego, częściowo zadaszonego tarasu. To doskonałe miejsce wypoczynku. Część dzienna składa się z salonu, jadalni, holu i dużej kuchni. W holu zaprojektowano eleganckie schody owinięte wokół centralnej masywnej ściany kominkowej. Na poddaszu prócz czterech sypialni, w tym jednej z osobistą łazienką i garderobami jest również powiększony hol mogący służyć jako bawialnia lub pokój TV. Na zewnątrz w podcieniu ogrodowym zaprojektowano zewnętrzny kominek. Widok elewacji wybranej rezydencji przedstawia (Rysunek ) oraz (Rysunek ).
Widok przedniej elewacji budynku
Rysunek Widok przedniej elewacji budynku
Rysunek Widok tylniej elewacji budynku
Rzuty wybranej rezydencji przedstawia (Rysunek )oraz (Rysunek ).
Rysunek Rzut parteru rezydencji
Rysunek Rzut poddasza rezydencji
OPIS MAGISTRALI EIB
Powstanie i rozwój EIB (ang. European Installation Bus)
Rozproszony system zarządzania budynkiem, jakim jest EIB najczęściej wykorzystywany jest w zastosowaniach innych niż elektroniczne systemy bezpieczeństwa, głównie ze względu na otwarty charakter. Choć w wielu przypadkach nie gwarantuje to wystarczającego stopnia zabezpieczenia przed nieautoryzowaną ingerencją, to jednak umożliwia zarządzanie systemami związanymi z ochroną życia i mienia w budynkach.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz