Statystyka-praca zaliczeniowa

Nasza ocena:

5
Pobrań: 819
Wyświetleń: 10444
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Statystyka-praca zaliczeniowa - strona 1 Statystyka-praca zaliczeniowa - strona 2 Statystyka-praca zaliczeniowa - strona 3

Fragment notatki:

Celem pracy jest wykrycie powiązań między zmiennymi, które zestawione są we wskaźnikach wykazujących stopę bezrobocia kobiet i mężczyzn oraz stopę zatrudnienia w 25 krajach Unii Europejskiej. Pozyskane wielkości to dane statystyczne z 2005 roku, których źródłem jest Eurostat. Dokumenty ma 25 stron i poruszają zagadnienia takie jak: dane statystyczne, BAEL, statystyki opisowe zmiennych, wskaźnik bezrobocia, stopa bezrobocia, bezrobotni, bierni zawodowo, liczebność, mediana, średnia geometryczna, błąd standardowy, wartość minimalna, wartość maksymalna, rozstęp, współczynnik skośności, interpretacja, histogram, rozkład częstości, wykres gęstości, przedziały ufności, testowanie hipotez, test t-Studenta, analiza regresji, badanie zależności, model dopasowany, regresja.

O firmie Przedsiębiorstwo Bion-Snow sp. z o. o. to jeden z największych producentów wiązań do desek snowboardowych. Spółka swoją działalność rozpoczęła już w 1994 roku. W dniu 19 listopada 1994 roku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrował Bion-Snow sp. z o. o. w Rejestrze Przedsiębiorców pod nr KRS 0000001987. Jej forma prawna to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Założycielami firmy są, Jan Nowak wraz z Krzysztofem Kubikiem mieszkający w mieście Bydgoszcz. W mieście tym też znajduje się siedziba, przy ulicy Krakowskiej 189.
Jako prężna firma, swoją działalność prowadzi na szeroką skalę, nie tylko w formie sprzedaży hurtowej czy detalicznej ale również sprzedaż ta odbywa się w formie on-line . W dodatku spółka jako główny dostawca wiązań do desek snowboardowych na rynku polskim działa również na niemieckim i kontynuuje rozwój na tamtejszym rynku sprzedaży, umożliwia to dalsze umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku producentów wiązań.
W firmie zatrudnionych jest 25 osób w tym 3 kierowników działu. Każdy z nich posiada wysokie kwalifikacje. Przeprowadzony został długi okres próby, który miał na celu dokładne weryfikowanie przyszłych pracowników zatrudnianych na stałe za wysokie stawki zarobkowe. Firma posiada bardzo komfortowe warunku pracy, dlatego zatrudnieni pracownicy są zaprzyjaźnieni z przedsiębiorstwem od wielu lat.
Wiązania stanowią nieodłączną część dla prawidłowego użytkowania deski snowboardowej. W dzisiejszych czasach najważniejszy element przy ich wyborze to komfort, stylistyka i niezawodność. Dlatego Bion-Snow oferuję szeroką gamę przede wszystkim niezawodnych wiązań skierowanych do różnych grup konsumentów. Od dawna jest wiadome jak trudno sprostać potrzebom klientów, głównym więc celem firmy jest sprostanie ich wymaganiom. Dla klientów poszukujących produktu o miłej kolorystyce, pozwalającej na wiele możliwości oferujemy wiązania typu StandOREP, natomiast dla osób poszukujących barwnych, nowoczesnych produktów specjalnie wystylizowanych przez znanych na całym świecie designerów polecamy sprzęt typu EXOR. Wiązania typu EXOR
Przykładowe wiązania typu EXOR produkowane są w bardzo niskim nakładzie. Ich nowatorski wygląd i tak ograniczona dostępność sprawia, że są one rozchwytywanym towarem. Można rzec, że są wprost idealne dla osób z nietuzinkowym gustem!!.
Wiązania typu StandOREP
Powyższy przykład wiązań stanowi doskonałe połączenie z unikatową deską snowboardową. Ich nietuzinkowa barwa i nieprzeciętny kształt może podobać się wielu osobom. Po złączeniu z całym sprzętem przyjmują pożądaną prezencje. Niezwykle wygodne i bezpieczne wiązania ułatwiają łatwość manewrowania deską. Polecamy wszystkim ceniącym sobie komfort podczas

(…)

…: [1,82964;3,25975]
Statystyki opisowe dla zmiennej - wskaźnik zatrudnienia Wskaźnik zatrudnienia jest najbardziej istotnym znacznikiem dla gospodarki kraju. Wyznacza on jaki jest udział liczby pracujących wśród osób w wieku produkcyjnym. W krajach Unii Europejskiej przyjmuje się że wiek produkcyjny wynosi od 15 do 64 lat.
Zdaniem ekspertów, wskaźnik ten oddaje realną sytuację krajowych rynków pracy. Wynika…
… skośności. Jego wartość wynosi -0,2 i wykazuje asymetrię lewostronną.
Rysunek 9 Wykres śladu gęstości rozkładu prawdopodobieństwa dla zmiennej wskaźnik zatrudnienia
Wykres śladu gęstości rozkładu zbliżony jest do kapelusza Gaussa. Jednakże standardowy współczynnik skośności wyniósł -0,24 , wykazuje więc on wykres asymetryczny.
Wielkość współczynnika który jest mniejszy od 0 świadczy o asymetrii…
Statystyczny poprzez badania aktywności ekonomicznej ludności (BAEL).
Tabela Przedstawiająca analizowane dane
Kraje EU dane za rok 2005
Wskaźnik bezrobocia kobiet
Wskaźnik bezrobocia mężczyzn
Wskaźnik zatrudnienia Belgia
9,2
7,5
61,1
Czechy
9
5,8
64,8
Dania
4,5
3,3
75,9
Niemcy
9,1
7,7
65,4
Estonia
5,4
5,7
64,4
Irlandia
4,1
4,6
67,6
Grecja
15,3
6,1
60,1
Hiszpania
11,6
6,4
63,3
Francja
10
8,2
63,1
Włochy
10,1…
… zatrudnienia w poszczególnych sektorach kształtował się w usługach 73,8%, przemyśle 24% natomiast w rolnictwie jedynie 2,2. Więcej informacji na temat Danii przedłożę podczas analizy wskaźnika zatrudnienia.
Rysunek 4 Histogram dla zmiennej - wskaźnik bezrobocia mężczyzn
Rozkład częstości bezrobocia mężczyzn: Wskaźnik bezrobocia mężczyzn mieszczący się w przedziale od 0 do 3,9 zalicza 3 zmienne z trzech krajów…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz