Sposób podłączenia grzejników - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 448
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Sposób podłączenia grzejników - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Sposób podłączenia grzejników - Rozporzą­dzenie Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14.12.1994 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Tekst jednolity: Dz.U. 15 z 1999r, poz.140.) nakazuje in­westorom wyposażanie instalacji cen­tralnego ogrzewania w budynku przy­łączonym do sieci scentralizowanego zaopatrzenia w ciepło w liczniki do pomiaru ilości ciepła dostarczanego do instalacji odbiorczej budynku oraz urządzenia niezbędne do indywidual­nego rozliczania kosztów ogrzewania poszczególnych mieszkań lub innych lokali (podzielniki kosztów ogrzewania na każdym z grzejników lub zaprojek­towanie instalacji c.o. umożliwiającej rozprowadzenie poziome przewodów w mieszkaniu z rozdzielacza i zainsta­lowanie w obrębie mieszkania licznika ciepła).
Zastosowanie podzielników ko­sztów w nowo budowanych obiektach nie jest zalecane, natomiast poziome prowadzenie przewodów powoduje konieczność ich umieszczenia w podłodze, ścianie lub za pomocą układów zalistwowych a najkorzystniejsze jest podłączenie grzejnika od dołu. Więk­szość grzejników można podłączyć tradycyjne (zasilanie od góry) i od do­łu. Producenci grzejników często wy­posażają je w zintegrowany zawór ter­mostatyczny.
Uwaga! Należy unikać łączenia alu­miniowych grzejników z miedzianymi przewodami. W miejscu połączenia tworzy się ogniwo elektrochemiczne, które może doprowadzić do szybkiej korozji grzejnika.
Zastosowanie grzejników w obiek­tach specjalnych. W przypadku obiek­tów o specjalnych wymaganiach sani­tarnych (np. szpitale) grzejniki powinny być gładkie i łatwe do czyszczenia. Przeważnie nie ma możliwości dokład­nego ich wyczyszczenia. Zalecana kla­syfikacja grzejników pod względem hi­gienicznym, wg Państwowego Zakładu Higieny i Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Techniki Instalacyj­nej „Instal”, została umieszczona w „Informacji Instal" nr 12/1999.
W obiektach takich jak żłobki, przedszkola itp. należy zwrócić szcze­gólną uwagę na wykonanie grzejni­ków. Niedopuszczalne są ostre krawę­dzie, np. wg przepisów BAGUV - nie­mieckiej Federacji Wspólnoty Pracy Zakładów Ubezpieczeń Publicznych minimalny promień zaokrąglenia wy­stających naroży i krawędzi grzejnika nie powinien być mniejszy niż 2 mm.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Sylwia napisał(a):

2019-11-13 20:00:04

do bani