To tylko jedna z 6 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Rusztowania wiszące stalowe
Stalowe rusztowanie wiszące typu podest wiszący nieprzejezdny PWN-315/35 (Zremb)
jest przeznaczone do wykonywania w budownictwie przez dwie osoby robót elewacyjnych, ocieplających, remontowo-konserwacyjnych itp. do wysokości 35 m (rys. 7.56).
Rusztowanie PWN-315/35 jest podestem zawieszanym na dwóch linach, podnoszonym i opuszczanym za pomocą ręcznych wciągarek (rys. 7.57). Liny są zawieszone na wysięgnikach ułożonych na dachu lub stropie budynku. Do konstrukcji pomostu są umocowane dwie rolki prowadzące, które można wysuwać na 150+250 mm w celu osiągnięcia najdogodniejszej odległości pomostu od ściany oraz przesuwać wzdłuż pomostu.
Stalowe rusztowania wiszące w postaci podestów wiszących segmentowych zawieszonych na jednej lub dwóch linach nośnych mają zastosowanie przy robotach murarsko--tynkarskich, ociepleniowych, malarskich, wykończeniowych i konserwacyjno-remontowych prowadzonych na elewacjach obiektów budowlanych (rys. 7.58). Jest proponowany typoszereg podestów segmentowych: PW1S - jedno-segmentowy, PW2S - dwusegmentowy, PW3S - trzysegmentowy.
Segmentowa budowa podestów umożliwia ich łączenie w jedno urządzenie o dłuższej platformie i zwiększonym udźwigu lub dzielenie na dwa niezależnie pracujące. Liny nośne podestów są mocowane do wysięgników zawiesia układanego na dachu obiektu i balansowanego obciążnikami.
Podstawowe parametry techniczne wiszących podestów segmentowych są pokazane w tablicy 7.13.
Podesty mogą być dostarczane z dwoma typami zawiesi: standardowym, wykorzystywanym przy prostych dachach i ścianach, oraz uniwersalnym, umożliwiającym omijanie balkonów lub mającym zastosowanie przy ścianach zwieńczonych attyką.
W wykonaniu specjalnym podesty mogą być podwieszone pod wózki napędzane elektrycznie (ewentualnie przepychane ręcznie) i poruszające się po torze mocowanym do ściany obiektu.
Zastosowanie wózków umożliwia poziome przemieszczanie podestu wzdłuż ściany obiektu, co ma szczególne znaczenie przy myciu elewacji i konserwacji powłok kominowych. W celu odwzorowania kołowego obrysu komina należy wymienić środkowy, standardowy segment podestu w kształcie prostokąta na trapezowy. Sterowanie podestem odbywa się ze skrzynki sterowniczej umieszczonej na tylnej barierce lub z kasety. Podest od strony ściany obiektu ma barierkę obniżoną do wysokości 0,8 m, co ułatwia wykonywanie z niego prac elewacyjnych. Wyposażenie podestu w dodatkowe liny bezpieczeństwa, urządzenie chwytowe i łączniki krańcowe sprawia, że jest on urządzeniem całkowicie bezpiecznym. Wyrób ma certyfikat dozoru technicznego, a zastosowane w nim urządzenie bezpieczeństwa - znak CDT.
(…)
… mają zastosowanie przy robotach murarsko--tynkarskich, ociepleniowych, malarskich, wykończeniowych i konserwacyjno-remontowych prowadzonych na elewacjach obiektów budowlanych (rys. 7.58). Jest proponowany typoszereg podestów segmentowych: PW1S - jedno-segmentowy, PW2S - dwusegmentowy, PW3S - trzysegmentowy.
Segmentowa budowa podestów umożliwia ich łączenie w jedno urządzenie o dłuższej platformie i zwiększonym…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)